Svet

Moderátorka Kate McCannová odhaľuje „nehanebný“ incident mužskej skupiny s prepichnutím nápojov | Správy zo Spojeného kráľovstva

Novinárka a hlásateľka Kate McCannová vysvetlila účinky konzumácie alkoholu a vysvetlila, že byť opitý je „úplne iné“ a „strašný pocit, keď viete, že to v skutočnosti nie je alkohol“. telo.“

Autor: Bethany Minnell, reportérka


nedeľa 25. februára 2024 14:06, Spojené kráľovstvo

Moderátorka Kate McCannová sa vyjadrila, že jej drink napichla „hanebná“ skupina mužov, ktorým „nezáležalo na tom, koho vidia“ počas noci s priateľmi.

35-ročná politická novinárka a vysielateľka o svojej skúsenosti tweetovala a varovala svojich sledovateľov, že nárast cien je „strašne bežný“.

McCann napísal: „Dal som si drink v bare so skupinou ľudí, takže im bolo jedno, koho vidia.

„Kolega ich videl a myslel si, že by sme boli v pohode, keby som si dal len dúšok, ale bohužiaľ stačilo. Je to naozaj zlé a mám šťastie.

„Stále nechápem, prečo to urobili. Je to také desivé.“

Opísal silné účinky napichovania.

„Jednu vec, ktorú poviem o ľuďoch, ktorí sú zmätení z opitosti, je, že byť ostrý neznamená byť opitý – dokonca ani poriadne opitý.

„Je to úplne iný a veľmi strašidelný pocit a viete, že to tam jednoducho nie je alkohol. Ako keby ste opustili svoje telo.“

V reakcii na komentár k svojmu príspevku sa podelila o svoj zmätok, prečo sa stala terčom: „Je to divná vec, stále nemôžem prísť na to, o čo im ide?

„Bol som vo veľkej skupine a naozaj som nemal spôsob, ako sa vyčleniť – jednoducho som nepochopil pointu. Možno je lepšie na to príliš nemyslieť.“

Keď sa ďalší používateľ Twitteru pýtal, či je nárast rozšírený alebo prehnaný, McCann odpovedal: „Príbehy sa určite nezhodujú s údajmi – myslím si, že je to dobrý argument na to, aby sa zistilo, ako veľmi je rozšírené.

READ  Austrália má rekordný počet žiadateľov o azyl – a všetci mieria do toho istého mesta

„Keď som to spomenul priateľom, mnohí mali podobné skúsenosti alebo poznali ľudí, takže si myslím, že sa o tom otvorene nehovorilo.“

'Je to dôležité'

McCann povedal, že na tento tweet bolo „mnoho znepokojujúcich odpovedí“, pričom vyzval každého, koho postihol nárast cien, aby sa podelil o svoje vlastné skúsenosti prostredníctvom vyšetrovania tohto nárastu, ktoré uskutočnili The Times: „Je to dôležité.“

Jej príspevok podnietil niekoľkých používateľov Twitteru, aby sa podelili o svoje vlastné príbehy o zacielení jednej noci.

Je potrebné modernizovať zákony o alkohole

Jeden napísal: „Môj manžel sa napil vo svojej miestnej krčme. Vypil dva poháriky, ale keď zrazu hodil dva poháriky do poklusu (niečo, čo neurobil 20 rokov), jeho priatelia si uvedomili, čo sa stalo. Bezpečne ho priviedli domov. Veľmi šťastie.“

McCann odpovedal: „To je zlé.“

Ďalší napísal: „Vzal som svoj personál na drink a dozvedeli sme sa o pichnutí a popíjali sme fľaše piva. Náhodou som si dal pivo jednej z dievčat a stratil som 48 hodín. Našťastie bývam neďaleko a nejako som sa dostal domov. Je to desivé pomyslite na to, čo sa tej noci mohlo stať jednému z dievčat.

McCann odpovedal: „To je dosť kruté.“

Hviezda Spike on Love Island

Spiking je vstrekovanie drog do nápoja inej osoby alebo priamo do jej tela bez jej vedomia alebo súhlasu.

Alkoholici sú často terčom v noci, v kluboch, baroch, na večierkoch, pracovných akciách a festivaloch.

Medzi príznaky, že ste toho vypili, patrí strata rovnováhy a koordinácie, zmätenosť a halucinácie, neschopnosť komunikovať a ťažkosti s dýchaním.

„Jedenásť percent žien je prešpikovaných“

Vlani v decembri vláda oznámila nové opatrenia na potlačenie prepichovania, vrátane viac financií na testy prepichovania a povinného školenia pre personál dverí.

READ  Trump, ktorý označil Facebook za „nepriateľa ľudí“, tvrdí, že zákaz Tiktok bude posilnený

oznámil, že bude 1861 novelizoval zákon, Trestné činy proti osobám – ktoré sa týkajú podania jedu s úmyslom zahŕňať prepichnutie. Za to hrozí až 10 rokov väzenia.

Na prepichovanie sa v súčasnosti vzťahujú rôzne právne predpisy, no neexistuje žiadny vyhradený trestný čin na potrestanie páchateľov.

Pretože existuje len málo údajov o náraste a pretože nie všetky obete incident nahlásia, je ťažké presne určiť, aká bežná prax je.

Polícia začala so sledovaním údajov o náraste údajov len nedávno, pričom prvá správa sa týkala obdobia rokov 2022 až 2023 a zaznamenala 6 732 prípadov nárastu nahlásených polícii.

Z týchto prípadov bolo 4 643 podaných nápojom, 957 injekciou a zvyšok nešpecifikovaným spôsobom.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

Národný reprezentatívny prieskum YouGov zistil, že 11 % žien a 6 % mužov uviedlo, že sa zvýšili.

Laura Farris, konzervatívna poslankyňa za Newbury a námestníčka tajomníka pre obete a ochranu, pre The Sunday Times povedala: „Spiking je teraz súčasťou týždennej práce poslanca na prípadoch.

„Ľudia, často rodičia obete, to skôr odpíšu ako problém. Stáva sa to častejšie.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close