Hlavné správy

Moskva odsúdila vyhlásenie USA o sankciách proti Iránu ako nezákonné

MOSKVA 20. septembra (SITA) – Ruské ministerstvo zahraničia v nedeľu odsúdilo vyhlásenie Spojených štátov o opätovnom zavedení sankcií OSN voči Iránu. Podľa Moskvy toto jednostranné vyhlásenie Washingtonu nie je na právnom základe.

Nezákonné iniciatívy a kroky Spojených štátov nemôžu mať, samozrejme, medzinárodne platné právne dôsledky pre iné krajiny. „ napísal rezort diplomacie vo svojom komuniké.

Rusko – kľúčový spojenec Iránu – obviňuje Washington z „naštudoval divadlo„pretože podľa Moskvy najnovšie vyhlásenie USA nezodpovedá realite.

Svet nie je americká počítačová hra, “ Rusko tvrdí, že Washington obviňuje zo snahy presadiť všetkým svetonázor, uviedla AFP.

USA zároveň v sobotu prisľúbili, že potrestajú ktorýkoľvek členský štát OSN, ktorý poruší protiiránske sankcie. Podľa analýzy AP však Washington podstupuje toto riziko zvýšenia svojej izolácie a medzinárodného napätia.

Americký minister zahraničia Mike Pompeo vo vyhlásení ministerstva zahraničia objasnil, že sankcie sú opäť účinné od soboty 20.00 h Washingtonského času (nedeľa 2.00 h SEČ).

Washington je však v otázke sankcií proti Teheránu takmer sám: okrem Ruska toto vyhlásenie spochybňuje aj Čína a európski spojenci v USA.

READ  'Ďalšia pani Brady' Stav vzťahu Veronicy Rajeka určite zlomí srdcia fanúšikov Toma Bradyho; Kto je partnerom slovenskej supermodelky?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close