Hlavné správy

Slovenskí veriaci si teraz môžu čítať o staršom Efraimovi vo svojom vlastnom jazyku

Bratislava, Slovensko, 8. september 2022

pravoslavnekrestanstvo.sk

Vďaka novopreloženej a vydanej knihe si slovenskí pravoslávni veriaci môžu teraz prečítať o svätom starcovi modernej doby.

kniha Môj najstarší je Efraim Pôvodne v gréčtine napísal Fr. Stephanos Anagnostopoulos bol jedným z najbližších žiakov Efraima, staršieho z Philothea, athonského misionára v Amerike.

„Kniha je veľmi vzácna, pretože autor na základe svojich viac ako 60-ročných skúseností duchovného otca odhaľuje skryté zákutia duchovného života staršieho a podáva skutočné svedectvá o vysokom duchovnom postavení staršieho Efraima. Veľké osobnosti na svätej hore Athos v 20. a 21. storočí,“ píše pravoslavnekrestanstvo.sk.

“Táto kniha je preložená z gréčtiny a je určená tým, ktorí majú záujem o hlbší duchovný život. Okrem prostriedkov na premýšľanie o sebe a svojom živote pôsobí ako zdroj nádeje a balzam na dušu.

Medzitým Kláštor svätého Antona vo Florencii v Arizone, kde starší Ephraim strávil posledné desaťročie svojho života, realizuje ambiciózny projekt na vydanie 5-zväzkovej zbierky jeho života, zázrakov a učenia.

Ako už Orthochristian informoval, kláštor zriadil zbierku IndieGoGo a odvtedy prekonal svoj cieľ získavania finančných prostriedkov.

Nasledujte Ortho Christiana Twitter, Vkontakte, telegram, Zdieľaj to, MeWeA Policajt!

Zdroj: ortodoxné kresťanstvo

READ  Na Slovensku zomrel kráľ rómskych piesní Kamil Polaković

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close