Veda

Muž z Chicaga podstúpil transplantáciu obličky v bdelom stave: „Maximálne sebavedomý“

Pripojte sa k Fox News a získajte prístup k tomuto obsahu

Dosiahli ste maximálny počet článkov. Ak chcete pokračovať v čítaní, prihláste sa alebo si vytvorte bezplatný účet.

Zadaním svojho e-mailu a kliknutím na tlačidlo Pokračovať vyjadrujete súhlas s podmienkami používania a zásadami ochrany osobných údajov Fox News vrátane nášho oznámenia o finančnej stimulácii.

Prosím zadajte platnú emailovú adresu.

Transplantácia obličky nie je nezvyčajná – oblička je v skutočnosti najčastejšie transplantovaným orgánom v USA – ale transplantácia obličky nie je nezvyčajná – … muž z Chicaga Nedávno dostal tento list veľmi nezvyčajným spôsobom.

John Nichols (28) zostal bdelý počas celej procedúry, ktorá bola vykonaná 24. mája v Northwestern Medicine Hospital. Hneď na druhý deň ho prepustili.

lekári a spinálnej anestézie shot Podľa tlačovej správy, ktorú nemocnica vydala, ide o obdobu anestézie, ktorá sa používa pri cisárskych rezoch, namiesto celkovej anestézie.

Muž z Massachusetts zomiera 2 mesiace po tom, čo sa stal prvým človekom, ktorý dostal úspešnú transplantáciu prasacej obličky

Satish Nadig, M.D., Ph.D., transplantačný chirurg a riaditeľ komplexného transplantačného centra Northwestern Medicine. „Toto je prvý prípad v Northwestern Medicine, kedy bol pacient počas celej transplantácie obličky hore a na druhý deň išiel domov, takže išlo v podstate o ambulantný zákrok,“ uviedol vo vyhlásení Dr.

„Ukázať pacientovi na operačnej sále, ako vyzerá jeho nová oblička pred vložením do tela, bol neuveriteľný zážitok,“ povedal.

Pacient John Nichols je na snímke so svojimi chirurgmi na operačnej sále po dokončení transplantácie obličky. (severozápadná medicína)

„Bolo to neuveriteľne jednoduché a bezproblémové.“

Tento typ „prebudené implantátyLekári tvrdia, že to môže znížiť riziko operácie a tiež skrátiť dobu pobytu pacienta v nemocnici.

„Bol to neuveriteľný zážitok, môcť pacientovi ukázať, ako vyzerala jeho nová oblička predtým, ako bola zavedená do tela.“

Môže tiež zvýšiť prístup k starostlivosti pre pacientov, ktorí sú považovaní za vysoko rizikových alebo ktorí sa obávajú celkovej anestézie.

READ  Správy o COVID: NYC anime konvencia nebola udalosťou Omicron superspreader, zistila štúdia CDC

ideálny kandidát

Podľa nemocnice trvala Nicholasova operácia asi dve hodiny.

Pre svoj nízky vek bol považovaný za ideálneho pacienta na bdelú operáciu, inak dobré zdravie „Ich dychtivosť zúčastniť sa“ bola podľa správy tiež pozorovaná.

Jána Mikuláša

John Nicholls je zobrazený, ako sa prebúdza po transplantácii obličky koncom mája. (severozápadná medicína)

„Bola to skvelá skúsenosť vedieť, čo sa deje v reálnom čase, a poznať dôležitosť toho, čo robili,“ uviedol Nichols vo vyhlásení pre Northwestern.

„Pamätám si, že som sa raz počas operácie pýtala: Mám očakávať, že spinálna anestézia zaberie? Robili už veľa práce a ja som si tejto skutočnosti vôbec neuvedomoval.“

Matka z Pensylvánie hľadá „dokonalého“ darcu kostnej drene na liečbu zriedkavej poruchy jej dcéry: „Absolútne nevyhnutné“

Hoci Nicholas dostal anestéziu, aby sa uvoľnil, povedal, že si stále uvedomuje, čo sa deje.

„Najmä vtedy, keď zavolali moje meno a povedali mi o svojich úspechoch,“ povedal.

John Nicholas s lekármi

Nicholas (v strede) je zobrazený po operácii s jeho anestéziológom Dr. Vicente Garcia Tomas (vľavo) a transplantačným chirurgom Dr. Nadigom (vpravo). (severozápadná medicína)

Nicholas vyšiel z nemocnice 25. mája, deň po operácii.

Pri typickej transplantácii obličky príjemca zostáva v nemocnici Na dva až tri dni.

Zachránil priateľ

Nicholasove problémy s obličkami sa začali vo veku 16 rokov, keď mu bola diagnostikovaná Crohnova choroba.

Štyria obyvatelia Texasu navždy spojení dvoma darcami obličiek v rôznych mestách: „V ideálnom čase“

Po niekoľkých rokoch zvládania stavu liekmi sa mu zhoršila funkcia obličiek a vyžadoval si transplantáciu.

Nicholasova matka pôvodne plánovala darovať obličku, no po neúspešnom pokuse jej obličku darovali. Diagnóza rakoviny prsníka Nemocnica uviedla, že mu v tom zabránil lekár.

Nicholsov najlepší priateľ zo základnej školy Pat Wise (29) z Alexandrie vo Virgínii nakoniec daroval život zachraňujúcu obličku.

„Ďalší nástroj v našom páse na náradie“

Dr. Mark Siegel, klinický profesor medicíny NYU Langone Medical Center a lekársky prispievateľ Fox News, neboli zapojení do operácie, ale prispeli.

„Môj názor je, že vo väčšine prípadov predstavuje spinálna anestézia rozumnú možnosť pre ľudí, ktorí sú vystavení vysokému riziku komplikácií celkovej anestézie,“ povedal Siegel pre Fox News Digital.

John Nicholas počas operácie

Nicholas je zobrazený v bdelom stave so svojím ošetrovateľským tímom počas operácie transplantácie obličky. (severozápadná medicína)

Dr. Siegel povedal: „Vzhľadom k tomu, že celková anestézia by bola preferovaná vždy, keď je to možné pre veľké operácie, ako je táto, pretože kontrola dýchacích ciest a dýchania je nevyhnutná, a ak pacient spí a je na ventilátore, je to veľmi jednoduché.“

Kliknutím sem získate aplikáciu Fox News

Lekári v Northwestern pripisovali pacientovi zásluhy za to, že pomohol napredovať v oblasti transplantačnej medicíny.

John Nicholls s darcom Patom Wiseom

Nicholas (vľavo) a Donner Wise fotografovali na tlačovej konferencii po operácii. (severozápadná medicína)

„Keď John súhlasil s tým, že sa stane prvým známym pacientom, ktorý podstúpi bdelú transplantáciu obličky v Northwestern Medicine, a na druhý deň odišiel domov, vedel, že výhody prevážia riziká,“ povedal Vinayak Rohan, MD, transplantačný chirurg v Northwestern Memorial Hospital. je ich viac a… teraz pomáhajú napredovať v oblasti transplantácií.“

Kliknite sem a prihláste sa na odber nášho zdravotného bulletinu

„Je to mimoriadne poddajná pacientka, ktorá si uvedomuje svoje telo a je ochotná urobiť všetko, čo sa dá,“ povedal. Zdôraznil, že pacient mal dôveru k lekárom a na oplátku aj lekári k nemu.

Nemocnica teraz plánuje spustiť program AWAKE (zrýchlená chirurgia bez celkovej anestézie pri transplantácii obličky) pre pacientov, ktorí ho chcú alebo potrebujú podstúpiť. operácia bez celkovej anestézie,

Ďalšie články o zdraví nájdete tu www.foxnews/health

„Toto skutočne otvára nové dvere a je to ďalší nástroj v našom páse nástrojov v oblasti transplantácií,“ povedal Nadig.

Fox News Digital kontaktoval Northwestern Medical pre ďalšie informácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close