Mužský ľadový hokej: Tím USA opúšťa štvrťfinále po dramatickej výhre v rozstrele nad Slovenskom.

(CNN) Tím USA Mužský hokej zdolal vo štvrťfinále Slovensko 3:2. Peking 2022 V stredu.

Slovensko, ktoré sa uchádzalo o svoju prvú olympijskú medailu na podujatí, vyhralo v dramatickom finiši drásajúci rozstrel a postúpilo medzi posledných štyroch.

USA viedli na konci tretej tretiny 2:1, ale Slovák Marek Hrivik vyrovnal posledným gólom, keď do konca základnej časti zostávalo 43,7 sekundy.

Ani jeden tím sa nedokázal presadiť počas predĺženia a góly sa v rozstrele dávali len ťažko.

Brankár Slovenska Patrik Rieber zastavil všetkých päť striel tímu USA a svoju snahu premenil iba Peter Cehlárik.

„Snažil som sa sústrediť na cestu každého hráča. Snažil som sa ich prečítať a som naozaj šťastný, že sa nám to podarilo,“ povedal Rieber po víťazstve.

„Som naozaj šťastný, že som dnes večer hral dobre a pomohol chalanom.“

Prečítajte si: Nesprávne odbočenie Nórska vo veľkých pretekoch na 10 km stojí Peking 2022

O puk súperia Slovák Miloš Kelemen (L) a Brian Cooper zo Spojených štátov.

„One Inch Game“

Ešte pred Riberovým hrdinstvom v rozstrele bol slovenský stopér vo výbornej forme.

Vyrovnal každých sedem striel tímu USA v predĺžení a udržal svoj tím v nerozhodnom stave po dlhé obdobia zápasu.

USA budú sklamané, že hru nevideli, ale budú hrdí na to, čo mladý tím dosiahol – mnohí športovci zastupujúci USA stále hrajú univerzitný ľadový hokej.

„Hokej je hra o centimetre. Oni (Slovensko) hrali dobre, držali sa svojho a pri streľbe sa vlastne nedá nič robiť,“ pochválil svoj tím Američan Steven Comber. Mladý talent.

„Urobili sme dobrú prácu, keď sme pochopili moment v miestnosti. Išli sme na píšťalku a hrali sme zápas päť minút v kuse.“

READ  V tento deň - 21. november v histórii: hlavné svetové udalosti v politike, športe a umení

„Títo chalani majú pred sebou skvelú budúcnosť a než sa nazdáte, vrátia sa sem a budú reprezentovať Ameriku. Ale on nás všetkých trochu otrepe.“

Slovenský tím sa teraz prvýkrát od Vancouveru 2010 dostal do posledných štyroch zimných olympijských hier. Pri tej príležitosti skončil štvrtý.