Zábava

Slovensko porazilo nie koniec éry Severného Írska – Ian Barakow

Ian Barraclough poprel, že prehra Severného Írska so Slovenskom znamenala koniec jednej éry, keď nádeje jeho strany na postup na Euro 2020 skončili kruto porážkou 2:1 v play-off vo Windsor Parku.

Zásah Milana Škriniara v 110. minúte zápasu v 110. minúte zrušil úvodný gól Juraja Kuku v 17. minúte a dal Severným Írom nádej.

Severné Írsko začalo večer ako favorit, keďže sa snažilo kvalifikovať na druhý európsky šampionát za sebou, ale nedokázalo zopakovať hrdinstvo svojho slávneho víťazstva nad Gréckom spred piatich rokov.

Slovenský hráč Michael Duris skóroval proti Severnému Írsku (Liam McBurney/PA)

Baraclow však povedal, že je príliš skoro hovoriť o budúcnosti ktoréhokoľvek z jeho hráčov.

„Epochálny pocit nemá konca,“ povedal. „Povedal som, že všetci hráči môžu ísť znova. Nejde o to, aby sme niekoho odpísali.“

„To budeš musieť uhádnuť, ale ten pocit zo mňa nedostaneš.“

S Rakúskom bude v nedeľu na programe Liga národov, Severné Írsko má málo času na to, aby sa pozbieralo.

Možnosti súťaže Baraclow môžu byť obmedzené. Okrem 120 minút vo Windsor Parku hral Stuart Dallas so zranením lakťa, zatiaľ čo Craig Cathcart a Paddy McNair vypadli v predĺžení.

„Z tejto hry necestovalo ani päť alebo šesť ľudí,“ povedal Baraglow. „To (piatok) sa ešte uvidí. Charakterom týchto trojitých hlavičiek je maximalizovať tím.

„Teraz musíme byť pripravení vydať o tri dni opäť veľké úsilie.

„Ešte sme nehovorili o Rakúsku. Všetko je to o tomto zápase. Zajtra začneme myslieť na Rakúsko.