Veda

Na parazitické červy z kebabu čierneho medveďa ochorela celá rodinacnn
,

Mala to byť oslava, no jedinečné jedlo jednej rodiny z mäsa čierneho medveďa poslalo niekoľkých členov do nemocnice.

Podľa podrobností z posledného vydania amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb sa festival uskutoční v lete 2022. Týždenná správa o chorobnosti a úmrtnostiŠiršia rodina – ktorá nie je v správe uvedená – prišla z celej krajiny do Južnej Dakoty na opätovné stretnutie.

Člen rodiny, ktorý je poľovníkom, priniesol mäso z čierneho medveďa, ktoré ulovil v severnom Saskatchewane v máji 2022. Poľovník uviedol, že poľovnícka organizácia odporučila zmraziť mäso, aby zabili všetkých potenciálnych parazitov.

Mäso bolo zmrazené na 45 dní pred rozmrazením a rodina ho grilovala s trochou zeleniny a podávala ako kebab.

Zmrazenie môže zabiť niektorých parazitov nájdených v čiernych medveďoch, ale podľa vedcov Svetová organizácia pre zdravie zvierat, Niektoré druhy parazitov sú odolné voči snehu.

Medvede a iné voľne žijúce zvieratá, vrátane diviakov, vlkov a veveričiek, môžu často ochorieť na trichinelózu, vážnu chorobu spôsobenú parazitickými škrkavkami rodu Trichinella, ale často vyzerajú úplne zdravé. Pri krájaní mäsa by bolo ťažké zistiť, či bolo kontaminované alebo nie, pretože parazit má veľmi málo príznakov.

mnohí odborníci na divokú zver Od lovcov medveďov sa žiada, aby so všetkým medvedím mäsom zaobchádzali ako s infikovaným a C.D.C. Odporúča dôkladne uvariť mäso na vnútornú teplotu najmenej 165 stupňov Fahrenheita, aby ste zabili parazity. Odborníci tvrdia, že fajčenie, solenie, sušenie a mikrovlnná rúra ich nie vždy zabije.

CDC. Povedal, že mäso bolo pôvodne podávané surové na rodinnom stretnutí, ale to nebol zámer šéfkuchára. Skôr bolo pre členov rodiny ťažké „odhaliť varené mäso pohľadom“, pretože mäso malo tmavú farbu. Keď niektorí členovia rodiny videli, že je nedopečená, pred podávaním ju znova položili na gril.

READ  V niektorých štátoch pred sviatkami vzrástol počet úmrtí na covid

Až keď ľudia odišli domov, niektorí ľudia začali ochorieť.

Prvé ochorenie bolo u 29-ročného muža, ktorý bol hospitalizovaný dvakrát v priebehu troch týždňov. Hlásil príznaky silnej bolesti svalov a horúčky a opuchli mu oči. Krvné testy ukázali, že on EozinofíliaIde o stav, pri ktorom má telo príliš veľa eozinofilov, čo je pre lekárov signálom, že daný človek môže mať alergie, rakovinu alebo parazity.

Až pri druhej návšteve nemocnice lekári zistili, že muž zjedol medvedie mäso a mali podozrenie, že by mohol mať trichinelózu. Testy čoskoro potvrdili, že je to tak a testovanie bolo odporúčané aj pre ostatných členov rodiny.

Trichinelóza môže byť mierna alebo závažná infekcia a príznaky môžu závisieť od toho, kde v tele larvy migrujú. Mierne infekcie nemusia spôsobiť viditeľné príznaky, Podľa CDC. Ak sa parazit dostane do gastrointestinálneho traktu, môže spôsobiť bolesť žalúdka, hnačku alebo zvracanie. Vo svaloch môže spôsobiť horúčku, vyrážky, konjunktivitídu a opuch tváre. Príležitostne sa môžu vyskytnúť život ohrozujúce príznaky vrátane srdcových problémov, symptómov centrálneho nervového systému a problémov s dýchaním.

Z ôsmich rodinných príslušníkov, s ktorými vyšetrovatelia hovorili, sa zistilo, že šesť má príznaky trichinelózy. Štyria jedli medvedie mäso a zeleninu, ale ďalší dvaja jedli iba zeleninu uvarenú s mäsom. Traja členovia rodiny museli byť prijatí do nemocnice.

Dostávajte týždenný bulletin CNN Health

Ľuďom prijatým do nemocnice podávali antiparazitický liek s názvom albendazol na liečbu zameranú na trichinelózu. Tým, ktorí neboli hospitalizovaní, bola poskytnutá iba podporná starostlivosť, pretože ich symptómy ustúpili skôr, ako sa zistilo, že majú infekciu. Odvtedy sa všetci zotavili.

Počas vyšetrovania C.D.C. Laboratóriá dostali vzorky mrazeného medvedieho mäsa a našli v nich larvy Trichinella a poľovníkom odporučili, aby všetky zvyšky mäsa vyhodili. CDC. o ohnisku nákazy informoval aj Kanadský úrad verejného zdravotníctva, pretože tam medveď dorazil. Z tej krajiny.

CDC. hovorí, že je dôležité, aby mäso z diviny – najmä mäso z diviny chovanej v severných zemepisných šírkach – bolo dôkladne tepelne upravené.

Keďže mäso kontaminované Trichinella môže kontaminovať iné potraviny, surové mäso by sa malo skladovať a pripravovať oddelene od iných potravín. CDC tiež odporúča, aby vládne agentúry a súkromné ​​skupiny, ktoré organizujú alebo dohliadajú na lov, vzdelávali poľovníkov o týchto rizikách a o tom, ako sa chrániť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close