Ekonomika

Na PM je vyvíjaný tlak, aby zmiernil cestovné obmedzenia a vyhol sa zoznamu žltých hodiniek

Žltý zoznam sledovaných zatiaľ nebol zaradený do komentára, rozumie sa mu však. Ministri sa chystajú o tejto myšlienke diskutovať tento víkend po preskúmaní najnovších údajov Spoločného centra pre biologickú bezpečnosť (JBC).

Potom, čo prezidentovi Rishi Sunakovi bolo ukázané, že v uniknutom liste otvoril hranice na pána Johnsona, varoval, že súčasné obmedzenia budú škodlivé pre ekonomiku a cestovný ruch.

List bol údajne odoslaný minulý týždeň predtým, ako sa predseda vlády vyhýbal izolácii, keď do Británie pricestovali návštevníci z Európskej únie a USA. Žiadna z postihnutých krajín zatiaľ neponúkla vzájomné ústupky britským turistom.

Ministerka obchodu Kwazi Quarteng a ministerka zahraničného obchodu Liz Truss majú záujem uvoľniť cestovné obmedzenia.

Ministri vyjadrili obavy, že Británia sa stáva v cestovnej politike v porovnaní s inými vyspelými krajinami cudzincom.

„Musíme súťažiť na medzinárodnej úrovni. Nesmieme urobiť nič zbytočné, aby sme tomu zabránili,“ uviedol vládny zdroj.

Na pána Johnsona narastá tlak, aby zmiernil pravidlá letiskových transferov, aby sa s cestujúcimi na palube nemuselo zaobchádzať, ako by boli na červenom zozname.

Tento krok umožní Britom cestujúcim cez krajiny zaradené do červeného zoznamu, ako sú Turecko, Spojené arabské emiráty, Katar a Bahrajn, zmeniť lety na ceste domov z iných miest.

Analýza údajov o infekcii a očkovaní naznačuje, že zelený zoznam by sa mohol rozšíriť na ďalších 17 krajín, čím ich celkový počet predstavuje 46.

Výskum PC agentúry naznačuje, že tento týždeň by sa k zelenému zoznamu neizolovaných ciest mohlo pridať ďalších 17 krajín.

Odhaduje sa, že 12 miest vrátane Nemecka, Poľska, Kanady, Rakúska a Rumunska môže zostať úplne zelených, čo umožní aj neočkovaným dovolenkárom navštíviť ich bez izolácie pri návrate do Veľkej Británie.

READ  (2. zasadnutie) Politické fórum na vysokej úrovni 2023.

12 000 obyvateľov má mieru infekcie menšiu ako 30 000 v porovnaní s 286 na 100 000 v Británii. Väčšina z nich úplne zaočkovala viac ako polovicu svojich dospelých. 12 Zahŕňa Bosnu, Českú republiku, Maďarsko, Lotyšsko, Litvu, Slovensko a Slovinsko.

Ďalších päť – Bhután, Francúzska Polynézia, severné Macedónsko, Nórsko a Saudská Arábia – má dostatok infekcií na to, aby sa zaradili do zeleného zoznamu sledovaných osôb, čo predstavuje riziko, že sa zmení na jantárovú a zabráni Británii v návrate iba k plne očkovaným cestujúcim.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close