Hlavné správy

Na Slovensku dominoval brankár Chicaga Blackhawks Adam Cajan

Brankár Chicaga Blackhawks Adam Gajan má za sebou skvelý štart na majstrovstvách sveta juniorov IIHF.

Cajan dovolil dva góly pri utorňajšej výhre Slovenska 6:2 nad Českom. V stredu ovládol druhé víťazstvo Slovenska v zápase B-skupiny.

Gajan zastavil 36 striel pri výhre 3:0 nad Švajčiarskom. Jeho najpôsobivejší zákrok prišiel na začiatku tretej tretiny Stále sa hrá 1:0. Cajan odvrátil niečo, čo vyzeralo ako ľahký gól pre Gregoryho Webera.

Weber mal v priebehu zápasu niekoľko šancí na skórovanie, no Cajan ho zastavil na každom kroku.

Gajan má 0,969 percenta úspešnosti a priemer 1,00 gólu Cez dve hry Na majstrovstvách sveta juniorov. Gajan si minulý rok vyslúžil najlepšie brankárske ocenenia s bilanciou 2:2, 2,40 GAA a 0,936 percentom úspešnosti.

Gajan tak skoro nebude s Chicagom Blackhawks. Na rozvoj na juniorskej úrovni potrebuje veľa času. Do tímu USHL Green Bay Gamblers sa vráti po tom, ako Slovensko skončí na World Juniors.

Gajan sľúbil Budúci rok sa zúčastníte Minnesoty-Duluth a pokračuje vo svojom rozvoji na vysokoškolskej úrovni. Ak bude nasledovať ďalšieho najlepšieho brankára Hawks, Drew CamesoGajan odohrá minimálne tri sezóny hokejovej NCAA.

Ďalším potenciálnym hráčom Blackhawks za Slovensko je Martin Mišiak. Vo svojom prvom zápase na turnaji mal asistenciu, no v druhom zápase Slovenska neskóroval.

Dúfa, že keď sa nakoniec pripojí k Hawks, jeho krajan a legenda Chicaga Blackhawks Marián Hossa bude hrdý.

Misiak má už tento rok za sebou lepšie preteky, ako sa mu nepodarilo zaznamenať bod v roku 2022.

READ  Ruské veľvyslanectvo na Slovensku je veľmi aktívne na Facebooku - EURACTIV.com

Misiak sa vráti do OHL Erie Otters po tom, čo Slovensko skončí na MS juniorov. Aktuálne má na konte 13 gólov a 13 asistencií.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close