Hlavné správy

Peter Sagan v roku 2021 na dvoch Grand Tour, klasických a olympijských

Peter Sagan bude v tejto sezóne na olympijských hrách v Tokiu reprezentovať dve Grand Tour, Classic a Slovensko.

Trojnásobný majster sveta zverejnil svoj nabitý program 2021 na 12. sezónu ako profesionál, kam sa vráti v máji na Giro de Italy. Debutuje na talianskej Grand Tour 2019 Tour de France, kde dúfa v získanie zeleného dresu.

V tejto sezóne si nemusí robiť ťažkú ​​voľbu medzi jazdou na klasike a Giro de Italia, keď sa v minulej sezóne spojili podľa prepracovaného kalendára. Preto zvíťazí na Tour de Flanders aj na parížskych rupiách po druhýkrát, čo zlepší jeho sólový úspech ako etapy na talianskej Grand Tour v roku 2020.

„Je to drastická zmena oproti tradičnému programu,“ uviedol pre slovenské noviny športový riaditeľ Bora-Hanskro John Wallach. Pravdaže V pláne Sagana do roku 2020.

>>> Mark Hirssey podpisuje tím SAE

„Myslím, že urobil dobre. Každý deň na turné bojoval o zelenú farbu a pokračoval v tejto línii pri Zero.“

Saganov neúspešný pokus o zisk iného zeleného dresu Tour de France porazil v ostrej konkurencii Desinkin – rýchly šprintér Sam Bennett, ktorého pred turné brzdila nízka produkcia a sezóna World Tour sa opäť začína o necelý mesiac až do Nice Grand Depart.

„Nemal najlepší produkt, pretože v ostatných rokoch mal kompletný harmonogram turné,“ uviedol Wallace.

Wallace verí, že klasika sa bude Sagan zlepšovať s najväčšou pravdepodobnosťou, a že Saganov vek – ktorý sa koncom tohto mesiaca zmení na 31 – mu pomôže.

„Už sme sa niekoľkokrát rozprávali,“ uviedol. „Na to má teraz správny vek. V najbližších sezónach však budú jeho hlavným cieľom. Samozrejme, je dôležité, aby si udržal svoju duševnú energiu a aby si ju aj tak užíval.“ – Ak je situácia správna. “

READ  Poslanci budú diskutovať o možnom podvode s rozpočtom EÚ so slovenským ministrom poľnohospodárstva - European Sting - Dôležité správy a spravodajstvo o európskej politike, hospodárstve, zahraničných veciach, obchode a technológiách

Saganova päťročná dohoda s Bora-Hanskro vyprší na konci sezóny, ale Wallace tvrdí, že debata je iná.

„Nemáme časový tlak, to sú veci pre manažérov. Peter sa vo svojich tréningoch a súťažiach zameriava na výkon. Je to zmena tempa? Nechcem o tom špekulovať. Cítime sa tu dobre.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close