Technológie

Na Slovensku sa začína predaj najdrahšej bezdrôtovej nabíjačky Apple. MagSafe Duo stojí rovnako ako lacný Android

Spoločnosť Apple rozšírila svoju ponuku bezdrôtového nabíjania MagSafe pre nové telefóny iPhone 12 o novú duálnu nabíjačku, ktorá dokáže nabíjať aj hodinky Apple Watch. Zákazník si však za nový MagSafe zaplatí, je to viac ako 3x drahšie ako klasický „puk“ a cena sa vyrovná lacnému Android smartfónu.

MagSafe je jedným z najkontroverznejších rozhodnutí spoločnosti Apple za posledné roky. Pre mnohých nemá veľký zmysel uviesť na trh bezdrôtovú nabíjačku, ktorá zostane pri výbere smartfónu spojená s dizajnom. Cena 45 € navyše nie je úplne z lacného suda.

Gigant ale opäť raz prekvapil ešte kontroverznejším riešením, ktoré stojí oveľa viac aj napriek tomu, že dosahuje nižší výkon. MagSafe Duo sa už začína objavovať u slovenských autorizovaných predajcov produktov Apple, kde však jeho cena dosahuje úctyhodných 149 €. Skutočne odvážna cena bezdrôtovej nabíjačky.

O to viac, ak odhalíme, že má nižší výkon ako bežný MagSafe a že na dosiahnutie plného nabíjacieho výkonu 14 W bude používateľ potrebovať výkonnejší adaptér s výkonom minimálne 27 W, k čomu samozrejme , musí si priplatiť. Vďaka tomu je toto „luxusné“ súčasné bezdrôtové nabíjanie iPhone 12 a Apple Watch veľmi drahé a na prvý pohľad neprináša žiadne veľké výhody.

Ostatné články:

Zdroj: vlastný

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close