Hlavné správy

Na svadobné prípravy nebol čas, Erika mala rakovinu: Silný odkaz pre nevesty, ktoré boli pobúrené vládnymi nariadeniami

Svadby majú výnimku: Pravidlá sa však sprísnia! Tento rok pravdepodobne nebudú gule a stužky

Po tom, čo na konci leta Slovensko opäť zaznamenalo veľký nárast pacientov infikovaných koronavírusmi, vláda oznámila opatrenia, ktoré pomôžu spomaliť jeho šírenie. Vzťahujú sa aj na svadby. Pre mnoho párov je však predstava, že na oslavu svojej lásky budú mať najviac tridsať hostí, skutočne bolestivá.

Aj to vzniklo petícia, v ktorom dotknutá verejnosť požaduje, aby sa napriek tomu mohli konať dlho plánované svadby s počtom hostí do 150 alebo najmenej sto. Sklamanie je logické. Niektoré páry všetko podrobne naplánovali, trvalo im to niekoľko mesiacov, investovali nemalé peniaze. Slovenka Erika však vo svojom úprimnom statuse pripomenula, na čo v uponáhľanej dobe toľko zabúdame.

Vydala sa za muža svojich snov bez vlasov

Erika pochádza zo Slovenska a v súčasnosti žije na juhu Francúzska v meste Montpellier. V mladom veku musela čeliť zákernej rakovine prsníka. Prekonala ju, keď mala 28 rokov. A boli to ťažké časy, ktoré jej otvorili oči. „Keď moje vlasy vyzerali ako pár dní pred svadbou, kričala som ako malé dieťa. Vina, ktorú som cítila, bezmocnosť byť iba 28-ročná a rakovina prsníka boli šialené,“ napísala na začiatku svojho príspevku na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook / Trochu inak

Priznala, že ju ešte viac šialilo pociťovanie, že by povedala áno mužovi svojich snov tak, ako v tom čase bola.Tento pocit nikto nezažije Neprajem si to. Nie že by si ťa vzal najlepší muž na planéte. Ale ten, ktorý sa páči C.Lovec bojuje sám so sebou C.a je to správne C.nezničíte ho zaživa, dokonca. „ popísané.

READ  Viktoria Podmanica bude reprezentovať Slovensko na Miss International 2022

Aká bola svadba?

Pár sa nakoniec ujal úradu, pretože nebol čas na prípravu veľkého cirkevného obradu. Všetky pôvodné plány boli zrušené. „Pretože vieš, keď máš rakovinu, si rád, že si … tu a teraz, s tým a s tými, ktorých miluješ, s tými, ktorí ťa majú radi.“ Povedala Erika a dodala, že ona a jej partner chceli povedať len áno, zlegalizovať vzťah a žiť. Všetko sa dialo iba v kruhu najbližších. Na svadbe boli iba oni dvaja a 17 hostí.

Na svadbu sa nepripravoval

Zdroj: Facebook / Trochu inak

Rodina sa o veľkom dni dozvedela iba týždeň pred jeho uskutočnením, keď pár smeroval na Slovensko, aby vybavil potrebné formality. „Táto informácia ich nadmieru potešila, ale na druhej strane to očakávali. Ak by sa však niečo stalo, môj partner ako môj manžel by mal na všetko splnomocnenie,“ Povedala Erika.

Svadba bola plná emócii. Aj oddanými. „Verte ča nie, keď stojíš tam, držíš sa za ruky a pozeráš na sebaC.ano je ti to jedno C.a je ich 50 alebo 150 ďiné ľudí. Ten okamih je iba o vás a ňak, “ dodala. Po obrade nasledoval rodinný obed a presun do prenajatého domu s veľkou záhradou. Oslava tam pokračovala.

Po ukončení liečby o niekoľko mesiacov neskôr pokračoval pár v oslavách podobným spôsobom. V prenajatom dome sa postupne vystriedali ďalší ich známi, ktorí sa svadby nezúčastnili.

Čoskoro budú traja

Odvtedy uplynuli tri roky. Erika si však časom uvedomí, že aj keď bolo všetko inak, ako plánovali s jej partnerom, nič to nemení na ich súčasnom šťastí. Momentálne dokonca čakajú na prírastok do rodiny.

„C.zmeny lovca, zmeny života …Ďakujem, že si to urobil. A tam hore pozdravujem tých, ku ktorým prichádzam na svadbuť nestihla to. Ja nechcem. No život to zariadil inak … Ale sľPrepáčte, všetko s vami raz zatrasiem. Ale prosím, daj mi viacC.ako, “ napísala dnes už vydatá pani.

READ  Slovensko „neplatí za ruský plyn v rubľoch“; Musíme zaujať jednotné stanovisko s EÚ

„Ak pôjdem znova von, urobím to isté. A možno ešte menšie. Pretože na potvrdenie lásky nie je potrebné sa ukazovať pred mnohými ľuďmi. A oslavu je možné urobiť kedykoľvek.“ dodala budúca matka.

Silný odkaz

Erika vyslala jasný odkaz svadobčanom, ktorých súčasná situácia pobúrila. Viete, dámy, nezáleží na tom, čoko ľvyfajčíte mať na svadbe. To dôležité nie jeC.asi úplne, ale úplne inak. A napríklad, že stále môžete. Ostatným sa to nepodarilo. Zelená C.a nie, nezaujímalo by ich, či by ma tam mohli maťť max 30 ľudí. A nie, nevymýšľajte sisom, stretla som aj nevesty. Áno, vedela … posledná C.eso vieť, “ uzavrel.

Erika Mokrý začala v čase, keď prežívala najťažšie obdobie a bola onkologickou pacientkou, aby svoje pocity zverejnila na sociálnej sieti. Aj to vzniklo blog, kde dodnes popisuje iný pohľad na chorobu, ktorú šťastne prekonala, ako aj na samotný život. V januári 2018 založila spolu s manželom a švagrinou aj občianske združenie Tak trochu inak. Jeho cieľom je pomôcť a zlepšiť kvalitu života onkologických pacientov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close