Hlavné správy

Základný kameň sa nachádza pre nový most cez rieku Ipoli medzi Slovenskom a Maďarskom

Slovensko je tretím najväčším obchodným partnerom Maďarska a objem obchodu sa napriek prepuknutiu korónového vírusu zvýšil na 10 miliárd eur, uviedol v piatok minister zahraničia a obchodu Patter Sijjarde na spoločnej tlačovej konferencii so slovenskou dopravnou spoločnosťou Andrzej Toles. A minister výstavby.

Vystúpil pri ceremoniáli kladenia rohov Most Na rieke Ipoh medzi Ipolydamustom v severnom Maďarsku a Helembou na Slovensku Sizzard uviedol, že zvyšujúce sa cezhraničné body medzi oboma krajinami majú jasný vplyv na ekonomiku. Vláda ich počet ďalej zvýši dvoma mostami cez Ipoh, cyklomostom cez Dunaj, pašovaním lodí a ciest.

Očakáva sa, že 58m most Ipoh bude hotový do roku 2023. Očakáva sa, že náklady dosiahnu 1,6 miliárd dopredu (4,6,6 mil.).

Z 35 oficiálnych priechodov, ktoré v súčasnosti fungujú medzi Maďarskom a Slovenskom, bolo od roku 2010 postavených 10 za súčasnej maďarskej správy, poznamenal Szjarde.

Investície Slovenska v Maďarsku sa od roku 2010 zvýšili o 64 percent, čo ukazuje návratnosť investícií do zlepšovania bilaterálnych vzťahov, uviedol Czjarde.

Súvisiaci článok

Maďarsko ponúka injekcie ľuďom z pohraničných oblastí

Maďarsko ponúka injekcie ľuďom z pohraničných oblastí

Vyžaduje sa iba osobný preukaz alebo cestovný pas a pobytová karta. Pokračovať v čítaní

Dolce uviedol, že mosty pomáhajú rozširovať tímové programy mobility a kultúry a cestovný ruch. Výstavba priecestí na slovenskej strane bude podľa jeho slov urýchlená.

Najlepší obrázok: Poslanec Fidesz na slávnostnom ceremoniáli. Benz Roadway, Dolesal a Sizzard; Via Péter Komka / MTI

READ  Euro 2020: Španielsko nachádza úľavu a oslobodenie pri zvrhnutí Slovenska pri uskutočňovaní proroctva Luisa Enriqueho

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close