Hlavné správy

Publicista Hrabko o boji proti koronavírusu: Pripravte sa na chaos a nové ochranné opatrenia

„Myslím, že by sme mali byť pripravení na zmätok a chaos,“ Hrabko zdôraznil v diskusii o tablete Tablet.

„Nemyslím si, že na jar dôjde k zmrazeniu mobility, ako je táto,“ pridaný. „Bude tiež na každom z nás, ako môžeme dodržiavať hygienické opatrenia. Aj keď štát bude kontrolovať, či ľudia v obchodoch chodia do závesov, či sú k dispozícii dezinfekčné prostriedky a podobne. Ak štát stanovil povinnosti z dôvodu mimoriadnej situácie stále platí, mal by tiež monitorovať plnenie týchto povinností. ““ Hrabko zdôraznil.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Štátne inštitúcie by sa zároveň mali snažiť informovať ľudí čo najširšie, čo najzrozumiteľnejším spôsobom a pri rozhodovaní sa vyhýbať nejasnostiam. „Ľudia, na rozdiel od politických analytikov a pozorovateľov, nemajú čas systematicky monitorovať politickú scénu.“ Hrabko zdôraznil.

Mnoho Slovákov si postupne zvyklo nakupovať v drapériách.

Zdroj: Getty Images

„Napríklad v prípade sporu o dotazníky, keď deti začínajú školskú dochádzku, pandemická komisia hlasovala za niečo, čo prestalo platiť o pár hodín. Pretože vláda nesúhlasila,“ dal príklad. Podľa neho je právne záväzná forma čestného vyhlásenia v prípade týchto dotazníkov zbytočná a skomplikuje získavanie informácií zo škôl štátom.

„Čo sa stane, ak to rodič nepodpíše? Nezvezú jeho dieťa do školy s povinnou deväťročnou školskou dochádzkou?“ žiada publicistu. „Na konci školského roka bolo vstupovanie do škôl dobrovoľné, teraz je to iné, deti musia povinne vstupovať do škôl,“ poukazuje na to.

„Podľa môjho názoru nemá zmysel tlačiť ju do právne záväznej formy slávnostného vyhlásenia. Škola by to nemala vyžadovať pod nátlakom, rodič by mal so školou spolupracovať, pretože je tiež v jeho záujme, aby vírus nespolupracoval. rozšíriť ďalej. “ zdôrazňuje Hrabko.

READ  Slováci sa ponáhľajú do Maďarska po lacný plyn, keďže éra „benzínovej turistiky“ sa končí - EURACTIV.com

O krokoch Čaputovej

Predsedníčka Zuzana Čaputová oznámila, že vetuje novelu zákona o prokuratúre. Ak Národná rada Slovenskej republiky poruší veto, hlava štátu sa chce obrátiť na Ústavný súd Slovenskej republiky. Nepodpísala dva zákony, ktoré boli prijaté v skrátenom legislatívnom postupe.

Predsedníčka Zuzana Čaputová.
Publicista Hrabko o boji

Zdroj: Topky / Ján Zemiar

„Myslím si, že predsedníčka urobila správnu vec, a jedným dychom dodám, že konečne urobila. Pretože toto sú prvé zákony, ktoré vetovala v tomto volebnom období. V prípade ostatných dvoch zákonov jednoznačne neexistoval dôvod na skrátený legislatívny postup. ““ Hrabko odpovedal.

Koalícia podľa neho má mimoriadny záujem o zmenu a doplnenie zákona o prokuratúre, ak ju chce prepracovať aj s rizikom, že Ústavný súd Slovenskej republiky neskôr označí niektoré ustanovenia novely za nezlučiteľné s ústavou. ,

Dobrý krok pre Remišovú

Novou predsedníčkou strany For People sa stala Veronika Remišová, podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky. Ľudová strana bude mať sedem podpredsedov, o ktorých sa v parlamente rozhodne počas delegácie.

Veronika Remišová.
Publicista Hrabko o boji

Zdroj: Topky / Ján Zemiar

„Z pohľadu prezidenta Remišovej bolo zvýšenie počtu podpredsedov veľmi dobrým krokom, pretože zabezpečilo väčšinu podpredsedov. Pretože sú aj tí, ktorí hlasovali za svojho oponenta. Ak stále existuje spor , dvaja podpredsedovia budú mať určitý názor a zvyšných päť bude mať úplne iný názor. ““ Hrabko odpovedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close