Svet

„Nahnevaný“ prejav Donalda Trumpa zosmiešňovaný pred súdom: „nepresvedčivý“

Kritici v pondelok zaútočili na vyjadrenia bývalého prezidenta Donalda Trumpa pred súdom na Manhattane, kde kritizoval sudcu, ktorý predsedal prípadu, a prečítal prepisy Fox News.

Používatelia sociálnych sietí reagovali na Trumpove komentáre kritikou a výsmechom po tom, čo republikánsky kandidát na prezidenta označil sudcu Juana Mersona za „skorumpovaného sudcu“. Newsweek Trumpova kampaň bola zaslaná e-mailom mimo úradných hodín na vyjadrenie.

Bývalý prezident to povedal počas prebiehajúceho trestného procesu na Manhattane. Trump bol za posledné štyri týždne obvinený z 34 trestných činov súvisiacich s platbami uskutočnenými pred prezidentskými voľbami v roku 2016. Trump opakovane trvá na svojej nevine a na tom, že prípad je súčasťou politického honu na čarodejnice proti nemu.

Donald Trump hovoril s médiami s právnikom Toddom Blanchom počas jeho súdneho procesu za údajné zatajenie platieb za utajenie na Manhattanskom trestnom súde 13. mája 2024 v New Yorku. Bývalý prezident…


Mark Peterson-Pool/Getty Images

Trumpove vyjadrenia prišli v ten istý deň, keď zaujal stanovisko jeho bývalý právnik Michael Cohen, považovaný za kľúčového svedka úradu manhattanského okresného prokurátora.

„Výhovorky nepochopiteľného šialenstva,“ napísal Ron Filipkowski, šéfredaktor MeidasTouch, keď sociálna sieť X zdieľala klip Trumpových komentárov na Twitteri v pondelok. MeidasTouch sa označuje za „prodemokratickú spravodajskú sieť“. Založili ju tí istí ľudia zodpovední za politický akčný výbor MeidasTouch (PAC), ktorý sa postavil proti Trumpovmu znovuzvoleniu v roku 2020.

V klipe bývalý prezident povedal: „Máme skorumpovaného sudcu, máme veľmi konfliktného sudcu, ktorý mi bráni viesť kampaň. Je vymenovaný sudca v New Yorku, je vymenovaný. Viete, kto ho vymenoval? Vymenovali ho demokratickí politici, je to skorumpovaný sudca.“ A je to ironický sudca, mal by nás nechať ísť von a robiť kampaň.

READ  Rusko tvrdí, že Európa čelí vysokým nákladom na energiu vo výške 400 miliárd dolárov

Jake Tapper zo CNN naživo reagoval na Trumpove komentáre a povedal, že CNN a MSNBC veria, že nemá šancu odpovedať.

Videoklip Tapperových komentárov k X zdieľal v pondelok The Recount, mediálna a spravodajská organizácia, ktorá zdieľa politické videá a obsah.

„Každý právny analytik – CNN, dokonca aj MSDNC [slang for MSNBC, regarded as having a bias in favor of the Democratic Party]- Hovorí sa, že tu nie je žiadny prípad, “ povedal bývalý prezident.

„Nahnevaný obžalovaný hovorí, že tu nie je žiadny prípad,“ povedal Tapper a poukázal na to, že niektorí analytici CNN neveria, že prípad proti Trumpovi je silný. Dodal: „Určite to nie je názor CNN, že tu neexistuje žiadny prípad.“

Justin Paracona je vedúci mediálny reportér denníka The Daily Beast, Trump tiež číta komentáre ľudí, ktorí sa objavili na Fox News a ktorí o prípade hovorili, napísal X.

„Je načase, aby si nahnevaný Trump prečítal prepisy, ktoré dal jeho poradca expertom Fox News na vyšetrovanie jeho peňazí,“ dodal Baracona.

Bývalý prezident Donald Trump v pondelok na svojej stránke Truth Community zdieľal niekoľko citátov od odborníkov a republikánskych politikov v sérii príspevkov kritizujúcich vyšetrovanie.

Bývalý generálny prokurátor USA Matt Whittaker povedal: „Ďalší deň vyšetrovania a nikde blízko k obvineniam alebo mimosúdnym dôkazom.“

Posledným Trumpovým citátom na pondelňajšom Truth Social bol komentár republikánskeho senátora Tima Scotta, ktorý povedal, že cieľom je „udržať Trumpa mimo kampane…[It’s a] Dvojúrovňový justičný systém, podvod, nie súdna sieň – javisko na odsúdenie Trumpa v očiach verejnosti – Hanebné!“