Najdôležitejšie udalosti UEFA Futsal EURO: Slovensko a Poľsko ťahajú Rusko

Rusko je prvým tímom, ktorý postúpil do štvrťfinále UEFA Futsal EURO 2022 po výhre 4:0 nad Chorvátskom a Slovensko si titul v roku 1999 ako víťaz skupiny C zabezpečilo víťazstvom 2:2 nad Poľskom.

Slovensko aj Poľsko zaostávajú dva body za Chorvátskom o jeden bod. Slovensko sa v sobotu stretne na Croningene na Martinique Plaza s Chorvátskom, kým Poľsko bude musieť poraziť Rusko v Amsterdame v ten istý deň, aby malo šancu na zlepšenie. V stredu sa medzitým končí druhý set dvoma zápasmi D-skupiny v Croningene.

Chorvátsko 0-4 Rusko

Hlavné body: Chorvátsko 0-4 Rusko

Už v druhej minúte bol vylúčený Vedran Matoševič a z diaľky trafil Artem Andoshkin, ktorý zaznamenal hetrik proti Slovensku, keďže Rusko hralo oveľa lepšie. Aj proti piatim hráčom bolo Rusko na prvom mieste; Nedávna výzva Paulinho nahradil Christiana Seca a zdvojnásobil náskok pred Jargom Luketinom.

Krátko pred prestávkou došlo k Swift One-Two medzi Danielom Davidovom a Ivanom Shishkala, ktorý odpálil tretiu loptičku Ruska. Štvrtý prišiel na začiatku druhého polčasu, keď Luketina prekonal Artem Nyasov a strelil polgól do prázdnej brány Andoškina. Posledné rozhodnutie potvrdilo postup Ruska, aby sa tu budúci utorok stretlo s vicemajstrami skupiny D.

Ivan Šiškala, ruský hráč: „Dnes večer sme hrali veľmi dobre, obmedzovali sme súperov na veľmi málo šancí. Zároveň sme si dokázali vytvoriť veľa príležitostí, takže som veľmi spokojný s naším výkonom… Hovoril som s Robinhom. [injured during the game]; Zdá sa, že je v poriadku, ale stále potrebuje lekárske vyšetrenie. Chceme, aby bol zdravotne v poriadku, pretože je to pre nás veľmi dôležitý hráč.“

Dôležitá štatistika: Rusko v roku 2018 zdolalo Kazachstan 1:0 a udržalo si prvé finále čisté po treťom mieste.

Poľsko 2-2 Slovensko

Hlavné body: Poľsko 2-2 Slovensko

Poľsko vedelo, že víťazstvo alebo prehra Ruska ukončí ich nádeje, ale Michael Kubik z diaľky trafil pravačkou do siete, keď Tomáš Kreisel zahral kop doprava. Hviezda Slovenska Tomáš Drahovský zaútočila na žrď, no tesne pred polčasom bol frustrovaný, keď v úvode druhej tretiny zahral nákop pre Poliaka Patrika Zaťoviča a vyrovnal po dotyku Matúša Ševčíka.

Trohovský ukázal smrtiace oko pri góle, ktorý osvetlil španielsku ligu pre Santa Colomu, ukázal jemnú prácu ľavačkou a potom trafil do vzdialenej tyče. Za Poľsko vyrovnal Sebastian Krupalski cez Patricka Hollého po hre so Sebastianom Vojcichovským. Oba tímy sú v hre, no sebavedomie na postup do štvrťfinále dá Chorvátsku až výhra v prvom sobotňajšom finále.

Błażej Korczyński, poľský tréner: „Potrebovali sme chladné srdce, pretože za stavu 1:0 sme museli byť v pohode a mali sme veľa šancí získať ďalšiu. To sme však neurobili, urobili sme veľkú chybu, keď sme vyrovnali. Potom sme začali hrať veľmi rýchlo.“ , dostali sme šance, ale musíme zlepšiť zakončenie. Nie sme najväčší tím na tomto Eure, proti Rusku budeme mať pravdepodobne tri alebo päť veľkých šancí a musíme ich využiť – inak máme problém.

Tomáš Drahovský, strelec gólu Slovenska: „Bol to veľmi ťažký zápas. Vedeli sme, že Poľsko bude silné, pretože jeho liga a hráči boli silní, takže sme chceli hrať dostatočne inteligentne, aby sme zostali v hre a rozumne premýšľali, ako zápas vyhrať. Veľmi blízko, som veľmi sa teším z tohto gólu v eure Bolo to prvé víťazstvo a bolo by to víťazstvo, keby sme sa znova nedohodli. Takže z toho mám radosť, tešíme sa na posledný zápas v tejto chvíli.“

Dôležitá štatistika: Slovensko získalo vo svojom druhom zápase prvý finálový bod.