Zábava

Najlepšie od Aarona Sorkina: 5 najlepších filmov | Kultúra

Za posledné tri desaťročia žiaden scenárista neurobil väčší vplyv na filmovú tvorbu ako Aaron Sorkin – v dobrom aj zlom. Sorkin svojím najlepším spôsobom vyniká nad rámec všetkých svojich rovesníkov a vytvára príbehy, ktoré utierajú srdcia dospelých, ktorí s inteligenciou a štýlom bojujú za klasické veci. V najhoršom prípade Sorkin upozorňuje muža v zákulisí, pričom občas použije svoje postavy ako náustok pre krátkozraké, zastarané perspektívy a nafúkne príbeh svojou povrchnou aroganciou.

Napriek tomu, bez ohľadu na jeho úspech alebo neúspech, ho môže divák pri sledovaní filmu Sorkin cítiť automaticky. Sorkin, scenárista vysoko lietajúcich trofejí so štýlom, ktorý sa nedá vydávať za seba, sa dokáže odlíšiť od zvyšku Hollywoodu a pôsobí ako akýsi šerpa vo svete dokonalých a jedinečných pracovníkov s vyleštenou prózou a dokonalou intuíciou. A zle. S novým Oscarovým nádejným filmom „The Trial of the Chicago 7“, ktorý príde na Netflix 17. októbra, sa teraz javí ako vhodný čas na zamyslenie sa nad Sorkinovým životom. Tu je päť najlepších filmov o Aaronovi Sorkinovi:

„Prezident USA“ (1995)

Politika Clintonovej éry a americká viera 90. rokov neurobili v zábavnom priemysle nikoho výnosnejším ako Sorkin. Aj keď Sorkinovým najväčším úsilím na politickej scéne bola televízna šou, film „The West Wing“ poskytuje solídne a nádherné pozadie pre Sorkinových rýchlo hovoriacich dobrých ľudí. Keď sa prezident Andrew Shepherd (Michael Douglas) zamiluje do environmentálnej aktivistky Sidney Ellen Wade (Annette Penning), „americký prezident“ vyjadruje Sorkinovu silu a umožňuje pokračovanie zmyslu pre rozprávku a ľahkovážnosť.

Jasným artefaktom jeho politickej éry mohli byť niektoré myšlienky „amerického prezidenta“ starnutím zle, ale Sorkin to vedel. Nakoniec je to blízko k politickej pointe filmu. „Americký prezident“ je svetelnou ukážkou šarmu Douglasa a Penninga, čo je trochu smiešne, ale nakoniec je veľmi ľahké ho milovať.

READ  Republic Ireland proti Wales je na ktorom televíznom kanáli? Nakopnite čas a priamy prenos

„Manipal“ (2011)

Kombináciou talentu dvoch najlepších scenáristov nedávnej histórie uvádza „Manipal“ Sorkina ako nastávajúceho scenáristu po boku kolegu držiteľa Oscara Stevena Jalliana. Nádherná kombinácia štýlov „Manipal“ dáva Sorkinovi príležitosť preskúmať Jallianovu veľkú oddanosť dialógu a ľudskej prepracovanosti. Príbeh sleduje Billyho Beana (Brad Pitt), generálneho manažéra Auckland Athletics, keď buduje tím rockových značiek, ktorý sa spolieha na analytiku.

„Manipal“, vynikajúce svedectvo o umení spolupráce, poskytuje všetko pohodlie klasického športového filmu s rafinovaným, elegantným dojmom a nepochybne zvyšuje Pittov najlepší výkon v kariére.

„Niekoľko dobrých mužov“ (1992)

Sorkin’s Breakout z roku 1992 sleduje vojenského právnika „pár dobrých mužov“ Daniela Coffee (Tom Cruise). Dokonalá filtrácia štúdiových filmov z 90. rokov pomáha pobaviť posledný dav „niekoľkých dobrých mužov“ a vďaka hviezdnym predstaveniam Cruisa a Jacka Nicholsona robí najlepšiu produkciu hollywoodskeho legálneho trileru. Sorkin končí konfrontáciou, ktorá je vo filmovej histórii veľmi populárna, a vo svojom prvku „pár dobrých mužov“ ukazuje, že navrhuje monopoly povinností a rešpektu, ktoré mu dodávajú inteligenciu a vynaliezavosť.

„Steve Jobs“ (2015)

Najhodnotenejším filmom na Sorkinovom zozname je „Steve Jobs“, najpôsobivejší projekt Sorkinovho života. Všetky svoje trendy povyšuje na kilometrový minútový dialóg a životnú energiu na najvyššiu úroveň, čím vytvára takmer hudobný portrét jednej z najdôležitejších svetových osobností posledných 50 rokov. Ovládaním chronológie a vierou v úplne neuveriteľný výkon v postave pomenovanej po Michaelovi Passpenderovi je Sorkin schopný znovuobjaviť svoj postoj a generovať viac toxickej, hryzavej energie ako je jeho obvyklý výrazový zmysel. Jobsov život sa odohráva v troch produkčných vydaniach a film „Steve Jobs“ dáva Sorkinovi príležitosť experimentovať, zatiaľ čo pripravuje všetko, čo mu stojí v ceste, a vytvára neutíchajúci, živý príklad tradičnej biografie.

„Sociálne siete“ (2011)

O veľa viac Publikácie V minulom roku mohla byť tým filmom konečne aj „sociálna sieť“ Definuje roky 2010, Hlavne vďaka spojenému geniálnemu Sorkinovi a slávnemu režisérovi Davidovi Pincherovi. Sorkin a Pincher ako dvaja z najväčších tvorcov vo svojich odboroch vytvárajú dokonalý jin a jang, ktorý vytvára dokonalú asociáciu medzi zmyslom a vitalitou, štýlom a materiálom, obchodom a umením. Pri rozprávaní príbehu o nástupe Marka Zuckerberga (Jesse Eisenberg) k moci sa zdá, že „sociálna sieť“ prináša jemné praktické detaily „všetkých prezidentových mužov“ alebo „slabej chamtivosti občana Kaneho“, aby vytvorili úsvit novej éry v komerčnej filmovej tvorbe.

READ  Tottenham 1:1 Arsenal: Vivian Meedema porazila Spurs vo WSL | Futbalové správy

V každom rozhovore, ktorý poskytuje, Sorkin nevyhnutne cituje to isté: „Konverzácia je pre mňa ako hudba.“ Pri sledovaní filmu „Sociálna sieť“ je vďaka lyrike filmu v Sarkinovej lyrike skóre úspešné vďaka filmom Trent Resner a Atticus Rose.

Sorkin už viac ako 25 rokov vytvára dialóg s hudbou. Teraz, s uvedením filmu „The Trial of the Chicago 7“ na Netflixe 17. októbra, budú mať diváci opäť príležitosť vidieť chybného génia, ktorý videl svoje majstrovstvo nad všetkou svojou luxusnou satirou, zjavnou romantikou a irelevantnou tematikou. talent.

Kontaktujte Chrisa Carra na [email protected]. Ak sa chcete dozvedieť viac o kultúre, umení a spôsobe života komunít JMU a Horizonsburg, sledujte kultúrne stoly na Twitteri ree Freeze_Culture.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close