Veda

Najnovšie na COVID-19 v MN: Správate sa ako koniec pandémie?

Lídri v oblasti verejného zdravia v poslednom čase sprísnili svoje posolstvá osobnej zodpovednosti v pandémii COVID-19, ktoré sa obávali, že Minnesotani začínajú znecitlivieť toto riziko.

Dve oznámenia v piatok vtrhli do tohto bodu domov.

Zdravotní úradníci uviedli, že potvrdili 15 prípadov COVID-19 medzi Minnesotanmi, ktorí cestovali do Južnej Dakoty na masívnu rally motocyklov v Sturgis, a očakávajú viac.

A v Northfielde v Minn. Bolo 17 študentov St. Olaf na jeseň semestra pozastavených z dôvodu, že sa zúčastnili mimoškolskej oslavy bez použitia masiek alebo spoločenských dištancií. Aspoň jedna osoba bola infikovaná vírusom COVID-19 a vystavená iným.

Koronavírus štatistika v Minnesote od soboty:

  • Celkovo bolo potvrdených 68 867 prípadov (746 nových), 61 698 mimo izolácie

  • 1 761 úmrtí (osem nových)

  • 316 v súčasnosti hospitalizovaných; 148 v intenzívnej starostlivosti

„Toto je druh bezohľadného správania, ktoré ukončí náš osobný semester, a musí sa to zastaviť,“ povedal David Anderson, prezident sv. Olafa. „Ďalší v prítomnosti vystavili nevinní študenti, ako spolubývajúci, ktorí teraz musia platiť za drahá voľba ostatných drahú cenu.“

Jeho posolstvo bolo zamerané na študentov, ale odrážalo rastúce obavy vedúcich zdravotníckych pracovníkov všeobecne, že Minnesotani sú teraz na nesprávnej ceste, ak dúfajú, že sa pred vírusom vrátia k životu.

Sturgis ‚zrelý‘

Lídri verejného zdravotníctva sa celé týždne obávajú, že Minnesotani vezú COVID-19 späť zo Sturgisu. Medzi 15 potvrdenými prípadmi Minnesoty v piatok je jedna osoba v nemocnici.

Očakáva sa, že v najbližších dňoch od zhromaždenia 7. až 16. augusta sa objaví viac prípadov, uviedol Kris Ehresmann, štátny riaditeľ pre infekčné choroby. Naliehala na kohokoľvek, kto sa šiel 14 dní izolovať, nechal sa otestovať, či sa necíti dobre, a zostať doma, kým nezískajú výsledky testu.

Rally pritiahlo okolo 460 000 ľudí z celej krajiny. Väčšina ľudí neprijala významné opatrenia proti infekciám COVID-19,

Komisárka Minnesoty pre zdravotníctvo Jan Malcolm opakovane vyjadrila obavy, že Sturgis bude pre túto chorobu Petriho miskou a že bola sklamaná, že Južná Dakota by mala mať rally v poriadku, pretože by prilákala ľudí z celej krajiny, vrátane miest, kde sa vyskytujú prípady COVID-19 lezali.

Sturgis, povedala, keď sa rally začala, bude „pekným zrelým prostredím pre ďalšie šírenie“.

Regionálne partnerské mestá a ich predmestia poháňali počet novo nahlásených prípadov, hoci v južnej Minnesote je nárast.

Prípady v severnej Minnesote boli väčšinou na vzostupe od začiatku júla, aj keď nové počty v posledných dňoch ustúpili. Kraj Beltrami, domov Bemidji, v posledných týždňoch zaznamenal stabilné stúpanie. Kraj hlásil v sobotu 291 prípadov a jednu smrť.

Balenie mäsa bolo horúcimi miestami pre veľké ohniská v juhozápadnej, západnej a strednej Minnesote skôr v pandémii.

READ  Brilantný výskum ukazuje, ako cvičenie posilňuje zdravie mozgu chemickými signálmi
Krajiny MN s najrýchlejším rastom na obyvateľa v prípadoch COVID-19

Nové prípady sa v posledných týždňoch značne spomalili, aj keď sa problém nedávno objavil v okrese McLeod (296 prípadov), kde sa nedávno objavilo viac ako 20 zamestnancov v závode Seneca Foods v Glencoe.

Kraje Le Sueur a Waseca tiež zaznamenávajú veľký nárast prípadov. V sobotu Le Sueur vykázal 311 prípadov a dve úmrtia. Ehresmann povedal, že hoci došlo k určitému prenosu choroby na pracovisku, skoky v týchto okresoch sú spôsobené rozšírením komunity.

Akademické obavy rastú s blížiacim sa jesenným semestrom

Obavy z rastu COVID-19 medzi mladšími Minnesotanmi naďalej znepokojujú, a to vrátane toho, že infikovaní ľudia sa vírusom neúmyselne rozšíri na starých rodičov a ďalších zraniteľnejších ľudí.

Ľudia vo veku 20 rokov zostávajú vekovou skupinou s najvyšším počtom potvrdených prípadov COVID-19 pri pandémii – takmer 16 000. Stredný vek prípadov je 36 rokov.

Štátne zdravotnícke orgány v piatok vyzvali rodičov a ďalšie osoby, aby zabezpečili, že deti v ich starostlivosti sú pri imunizácii aktuálne.

Zopakovali svoje znepokojenie z toho, že sa vysokoškolskí študenti pripájajú ku koncom letných večierkov a iných stretnutí, ktoré by mohli prispieť k šíreniu COVID-19 a tento rok na jeseň uviesť do kampusov.

Koncom júna sa zoskupenia prípadov objavili okolo univerzitných barov, napríklad v Mankato, Minneapolise a St. Cloud. Obavy z podobných potenciálnych ohnísk znovu prchajú, keď sa blížiaci sa jesenný semester blíži.

Každý deň boli v Minnesote hlásené nové úmrtia súvisiace s COVID-19

Prezidentka University of Minnesota Joan Gabel v piatok oznámila, že navrhuje, aby tri z kampusov U – v Twin Cities, Rochester a Duluth – začali tento rok na jeseň online kurzy najmenej počas prvých dvoch týždňov školy.

Štátni úradníci v piatok osobitne uznali svoje sklamanie zo situácie v St. Olaf.

„Je skutočne sklamaním vidieť tento druh správania, keď sa začínajú hodiny,“ povedal Ehresmann, absolvent St. Olaf.

„Dúfam, že pre týchto študentov je to príležitosť dozvedieť sa o dôležitosti toho, ako robíte zmeny v komunite,“ povedala, „nielen to, čo robíte vo svojej kariére, ale aj rozhodnutia, ktoré urobíte.“


Vývoj z celého štátu

Prezident U z M navrhuje, aby sa semester začal iba online

Prezidentka University of Minnesota Joan Gabel hovorí, že navrhuje, aby podhodnotení na troch univerzitách v U – vrátane Twin Cities – začali kurzy online iba počas prvých dvoch týždňov školskej výučby tento rok na jeseň.

Oznámenie v piatok prichádza ako reakcia na správy, že niekoľko vysokých škôl a univerzít po celej krajine muselo tento týždeň zrušiť alebo pozastaviť učenie na akademickej pôde, pretože medzi jeho študentmi sa šíri COVID-19.

Súčasťou návrhu na odloženie väčšiny osobných postgraduálnych kurzov je aj Duluth a Rochester.

READ  Fyzik, nositeľ Nobelovej ceny, Steven Weinberg zomrel

Odložilo by sa to aj pre študentov, ktorí žijú v internátoch.

Očakáva sa, že rada regentov univerzity v pondelok na osobitnom stretnutí prijme návrh Gabela.

– Zamestnanci spravodajstva MPR

Mapa školského poradenstva sa opäť posúva

Vyvíjajúca sa pandémia COVID-19 v Minnesote naďalej mení odporúčania týkajúce sa opätovného otvorenia školy po celom štáte.

V poslednej sérii výpočtov, ktorá bola zverejnená vo štvrtok, zaznamenalo 11 okresov svoje odporúčania k horšiemu, ak sa dnes škola začala, mimo vzdelávania osôb pre všetkých študentov, zatiaľ čo v šiestich okresoch došlo k zlepšeniu.

Odporúčania pre opätovné otvorenie školy na základe počtu prípadov COVID-19

David H. Montgomery Novinky MPR

Napríklad okres St. Louis mal v minuloročnej aktualizácii dvojtýždňové spolu 7,6 nových prípadov na 10 000 obyvateľov. V aktualizácii z tohto týždňa, ktorá sa vzťahuje na obdobie od 26. júla do 8. augusta, dosiahol okres St. Louis v priemere 11,5 prípadov na 10 000 obyvateľov.

Tým sa zmenilo odporúčanie pre školy z osobného vzdelávania pre všetkých študentov na osobné vzdelávanie pre žiakov základných škôl a kombinácie osobného a dištančného vzdelávania pre vyššie ročníky.

Úradníci tvrdia, že odporúčania na opätovné otvorenie školy z čísel na osobu sú určené ako východiskový bod pre rozhodovanie, pričom posledné výzvy školských štvrtí sa uskutočnia po konzultácii s ministerstvom zdravotníctva.

Neexistuje žiadny geografický vzorec, v ktorom by kraje videli, ako sa ich odporúčania zvyšujú alebo znižujú.

Napríklad medzi deviatimi okresmi v juhozápadnom rohu Minnesoty boli tri zmeny odporúčaní k horšiemu v aktualizácii z tohto týždňa, štyri zlepšenia a dva zostali rovnaké.

Celkovo má v súčasnosti odporúčanie učenia sa osôb pre všetkých študentov 51 okresov s približne 23 percentami obyvateľstva štátu. Ďalších 26 okresov s 32 percentami populácie štátu je v kategórii učenia sa osôb pre žiakov základných škôl a hybridného učenia pre študentov stredných škôl.

Deväť okresov má dostatočne vysokú úroveň prípadov, aby navrhli hybridné vzdelávanie pre všetkých študentov v rubrike ministerstva zdravotníctva – zahŕňajú však okresy Hennepin, Ramsey, Dakota a Scott a dohromady pokrývajú 45 percent populácie štátu.

Jedinému okresu, Red Lake, sa odporúča nechať žiakov základných škôl, aby sa učili hybridne, zatiaľ čo stredoškoláci sa učia na diaľku na diaľku.

Žiadna župa v súčasnosti nemá toľko prípadov, že by sa odporučilo nechať všetkých študentov na diaľku, ak by sa dnes škola začala.

– David Montgomery | Novinky MPR

Potrebujete pomoc s nájmom, hypotékou? Tu je návod, ako to dosiahnuť

Od pondelka môžu Minnesotans požiadať o kúsok zo 100 miliónov dolárov v nájomnom a hypotekárnom úvere od Minnesota Housing.

Peniaze sú určené pre Minnesotanov, ktorí finančne bojujú od COVID-19 a spĺňajú určité požiadavky na príjem. Uchádzači môžu zavolať na číslo 211 od 8:00 do 20:00; Zamestnanci hovoriaci viacerými jazykmi budú po ruke.

READ  Po prvýkrát sa na území Marsu uskutočnila kampaň vytrvalosti.

Môžu tiež napísať text 211 a napísať „MNRENT“, alebo online 211unitedway.org, Keď sa proces začne, žiadatelia môžu sledovať svoj stav online. 100 miliónov dolárov pochádza z federálneho zákona CARES a môže vám pomôcť zaplatiť náklady na bývanie, napríklad nájomné, hypotéku, poplatky za veľa vo vyrobených domácich parkoch a platby za služby.

Zatiaľ čo peniaze sú určené pre majiteľov domov a nájomcov, komisárka Minnesoty pre bývanie Jennifer Ho povedala, že dúfa, že majitelia domov preskúmajú všetky svoje možnosti.

„Skutočne povzbudzujeme ľudí, ktorí majú hypotéku, aby sa spojili so svojou finančnou inštitúciou a zistili, či sú spôsobilí získať odškodnenie, pretože veľa finančných inštitúcií ponúka možnosť, aby okamžite neplatili,“ uviedol Ho.

– Melissa Townsend | Novinky MPR


Najlepšie titulky

Keď sa prípady kampusu stávajú na celoštátnej úrovni, prezident UM navrhuje, aby sa odložil začiatok na akademickej pôde: V poznámke pre komunitu kampusov v piatok prezident University of Minnesota Joan Gabel povedal, že navrhuje, aby tri z kampusov U – v Twin Cities, Rochester a Duluth – začali tento rok na jeseň online kurzy najmenej počas prvých dvoch týždňov školy. Rada regentov univerzity sa jej návrhy ujme v pondelok.

Výskumník Mayo tvrdí, že plazmový program kliniky je sľubný, napriek obavám vedúcich zdravotníckych pracovníkov: Klinika založená v Rochesteri v Minne študovala, či sa plazma od ľudí, ktorí sa zotavili z koronavírusu, môže použiť na liečbu ľudí, ktorí ňou trpia. Článok New York Times uvádza, že niektorí zdravotnícki predstavitelia sa domnievajú, že dôkazy o liečbe nie sú dostatočne silné na to, aby ich FDA oprávnila na núdzové použitie. Mayo’s Dr. Scott Wright povedal pre hostiteľa časopisu Morning Edition Cathy Wurzerovej, že údaje z programu možno použiť na podporu randomizovaných klinických skúšok, ktoré poskytujú najvyšší štandard dôkazu.

Za nájomným? Nový program pomoci na bývanie vo výške 100 miliónov dolárov môže pomôcť: Od pondelka môžu Minnesotani, ktorí zaostávajú v nájme alebo hypotéke, požiadať o pomoc pri bývaní určenú pre tých, ktorí finančne zápasia kvôli COVID-19. Budú však problémy dostať peniaze do rúk ľudí, ktorí ich najviac potrebujú, a tak úradníci chcú prenajať majiteľov, aby im pomohli získať slovo.


COVID-19 v Minnesote

Údaje v týchto grafoch vychádzajú z kumulatívnych súčtov ministerstva zdravotníctva Ministerstva zdravotníctva Minnesoty zverejňovaných o 11. hodine ráno. Podrobnejšie štatistiky o COVID-19 nájdete na Webová stránka ministerstva zdravotníctva,

Koronavírus sa prenáša dýchacími kvapkami, kašľom a kýchaním, podobne ako sa môže šíriť chrípka.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close