Technológie

Najväčší šok ešte len príde. Posledné príslušenstvo zmizne z balenia iPhone o rok

Spoločnosť Apple sa zaviazala k tomuto roku veľký krok, ktorý odôvodňoval ekologický prístup a pomoc prírode. Do balenia nových iPhonov 12 prestal pridávať nabíjačku a káblové slúchadlá. Podľa najnovších informácií sa však v budúcom roku plánuje posunúť na ešte vyššiu úroveň a z balenia odstráni aj nabíjací kábel, píše WCCFTech.

Chýry o vybratí nabíjacieho adaptéra a slúchadiel z obalu tohtoročných telefónov iPhone sa začali šíriť v priebehu roka, keď spoločnosť v konkrétnom dotazníku vyzdvihnúť u zákazníkovkto si kúpil nový iPhone, čo urobili s nabíjacím adaptérom.

Najskôr nabíjačka, potom kábel

Ako informoval portál 9To5Mac„Spoločnosť Apple pokračuje v dotazníkoch aj tento rok, pričom najnovší majitelia iPhonu 12 Pro Max sa pýtajú, či používajú nabíjací kábel USB-C až Lightning, ktorý je súčasťou balenia smartfónu. Spoločnosť zároveň zhromaždí rovnaké informácie týkajúce sa nálepiek s logom Apple alebo dokonca nástroja na vybratie SIM karty.

Prieskum preto naznačuje, že Apple opakuje postup z leta a snaží sa od zákazníkov zistiť, aké dôležité je toto príslušenstvo v balení iPhonov. S určitými špekuláciami zodpovedá aj vybratie nabíjacieho kábla z balenia, ktoré tvrdí, že Apple sa môže budúci rok vydať cestou úplne bezdrôtových iPhonov.

IPhone bez portov budúci rok?

Tieto informácie najskôr zdieľal známy analytik Ming-Chi Kuo ešte v roku 2019. IPhone 13 Pro a Pro Max by sa mali stať bezdrôtovými, zatiaľ čo klasické verzie 13 a 13 Mini zostanú Lightning, uviedol. CNET. Pre modely Pro by preto nebolo odstránenie nabíjacieho kábla z balenia vôbec prekvapujúce, pretože smartfóny by ho už nepoužívali.

READ  Posádka Celine V dosiahla jackpot - Správa veliteľa: Lunárny deň 10

Na hodnotenie pravdivosti takýchto tvrdení je samozrejme príliš skoro, ale práve odstránenie nabíjacieho adaptéra z balenia iPhone 12 by mohlo byť úvodným krokom v tom, ako Apple pripravuje svojich zákazníkov na tento prechod.

Ďalšie otázky v novom dotazníku súvisia s analýzou spokojnosti zákazníkov s funkciou FaceID. Toto je pravdepodobne pohodlnejšia alternatíva k čítačke odtlačkov prstov TouchID pre väčšinu používateľov pri bežnom používaní.

Počas súčasnej pandémie koronavírusu sa však vyskytujú, keď je iPhone odomknutý cez FaceID problémy kvôli zakrytiu. V posledných dňoch sa však objavili aj oni prvé špekulácie o tom, že starý, známy TouchID by sa konečne mohol dostať do budúcoročných iPhonov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close