šport

„Najviac podceňovaný hráč v kádri“, „Nosí Portugalsko na chrbte“

Bruna Fernandesa z Manchestru United ocenili fanúšikovia za podiel na piatkovom (8.9.) víťazstve Portugalska nad Slovenskom 1:0 v kvalifikácii UEFA Euro 2024.

Fernandez mal v záverečnej tretine pre hostí plné ruky práce, vytvoril si štyri šance a zaznamenal dve strely na bránu. Oveľa dôležitejšie je, že jediný gól zápasu strelil v 43. minúte a zvládol to vo veľkom štýle.

Kapitán Manchestru United sa zmocnil obrany Slovenska a nechal ju za sebou, keď vbehol do šestnástky z pravej strany ihriska. Ráznu a dobre umiestnenú krížnu strelu zakončil bez šance pre brankára Martina Dúbravku.

Portugalsko si vonku zabezpečilo čisté konto. Fanúšik po zápase povedal:

„Na chrbte nesie Portugalsko a Manchester United je najlepší stredopoliar na svete @B_Fernandes8“

Ďalší pridal:

„Príliš malý hráč v ráme“

Bol to 16. reprezentačný gól portugalského reprezentanta v 58 zápasoch a zároveň jeho prvý proti Slovensku. Kapitán Manchestru United predviedol skvelý výkon a prišlo to na jeho 29. narodeniny.

Portugalsko vedie šesťčlennú skupinu J s 15 bodmi z piatich zápasov a strelilo 15 gólov bez odpovede. Slovensko a Luxembursko sú druhé a tretie s 10 bodmi.


Portugalská superhviezda sa teší na návrat Manchestru United do Ligy majstrov

Pod vedením Sira Alexa Fergusona bola absencia Manchestru United v Lige majstrov UEFA nepredstaviteľným pohľadom.

V súťaži hrali nepretržite od sezóny 1993-94 do sezóny 2013-14. Od odchodu Škóta v lete 2013 skončili červení diabli päťkrát mimo prvej štvorky.

V minulej sezóne nehrali Ligu majstrov UEFA, keďže sezónu 2021-22 ukončili na šiestom mieste. Erik den Haag však v minulej sezóne doviedol klub k tretiemu miestu a zabezpečil tak návrat do najprestížnejšej klubovej súťaže UEFA.

O návrate United do Ligy majstrov povedal Bruno Fernandes seriálu TeamViewer Diaries (h/t GOAL):

„Vždy je skvelé byť v Lige majstrov. Pre kluby je to najlepšia súťaž na svete a vy v nej chcete byť, pretože hráte proti najlepším klubom v Európe, preto tam chcete byť.“

Od prestupu na Old Trafford zo Sporting CP v januári 2020 zaznamenal Fernandez v 13 zápasoch Ligy majstrov pôsobivé bilancie štyroch gólov a ôsmich asistencií. Červení diabli otvárajú skupinovú fázu na ihrisku Bayernu Mníchov 20. septembra.

Rýchle odkazy

Ďalšie diela Sportskeida

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close