Veda

NASA vyberie astronautku Jeanette Eppsovú na misiu Boeing do vesmírnej stanice

  • NASA to povedal v utorok astronaut Jeanette Epps v roku 2021 uvedie na palubu novú loď spoločnosti Boeing CST-100 Starliner.
  • Epps zatiaľ nelietal do vesmíru, ale do svmisia arliner-1 mohla z nej urobiť prvú čiernu osobu, ktorá bude žiť a pracovať na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice niekoľko mesiacov po sebe.
  • NASA predtým vybrala spoločnosť Epps na let 2018, ale agentúra náhle ju odstránil z tejto misie len niekoľko mesiacov pred jej začiatkom.
  • Epps je jedným zo 16 aktívny kozmonautky, ktoré jedného dňa môžu pristáť na Mesiaci pomocou programu Artemis agentúry NASA.
  • Viac príbehov nájdete na domovskej stránke firmy Business Insider,

Astronaut NASA Jeanette Epps môže konečne cestovať do vesmíru.

Agentúra povedal V utorok pridelil 49-ročného astronauta nováčika Boeingovej misii Starliner-1, ktorej spustenie sa má začať v roku 2021.

Misia je vlastne druhá, ktorú NASA vybrala pre spoločnosť Epps. Ale nikdy nevykonala prvý let, ktorým bol ruský Sojuz zdvihol v júni 2018, pretože agentúra ju náhle narazila z posádky asi päť mesiacov pred jej spustením.

„Neviem, odkiaľ prišlo rozhodnutie a ako sa prijalo, podrobne alebo na akej úrovni,“ Povedal Epps počas konferencia v roku 2018 konferencia, ale poznamenať, nebolo to lekársky príbuzné. „Boli tu Rusi, niektorí z nich, ktorí ma bránili v tom zmysle, že nie je bezpečné skutočne niekoho zbaviť posádky, ktorá roky trénuje spolu.“

NASA pre agentúru Business Insider vo vyhlásení uviedla, že pri prideľovaní letov sa zvažuje „množstvo faktorov“ a dodáva, že „rozhodnutia sú personálne záležitosti, o ktorých NASA neposkytuje informácie.“

Aj napriek sklamaniu udalostí Epps v priebehu rokov udržiavala jej pokoj.

„Niekedy veci nejdú tak, ako ste plánovali,“ povedala.Obchodné zasvätené dnes„v roku 2019.“ Ale stále som v zbore astronautov. „

READ  Stĺpec Tima Stellara: Ako vírus postupuje, internetoví epidemiológovia dominujú v okrese Cochise. miestne správy

Vďaka svojej novej úlohe je spoločnosť Epps opäť pripravená urobiť históriu. Úlohou je naplánovať prvý operačný let Boeingu CST-100 Starliner kozmická loď, ktorá by mala nasledovať bez posádky (pravdepodobne koncom tohto roka) a letovou skúškou s posádkou v roku 2021.

Epps sa môže stať prvou černošskou osobou, ktorá bude žiť a pracovať na palube ISS

Medzinárodná vesmírna stanica

Medzinárodná vesmírna stanica.


NASANASA vybrala Epps, leteckú techniku, za astronauta v roku 2009. Predtým pracovala v spoločnosti Ford Motor Company ako vedecká pracovníčka predtým, ako sa presunula do Centrálnej spravodajskej služby, kde bola viac ako sedemdesiatkou technickej spravodajkyne. rokov, podľa nej životopis,

Cieľovou misiou Starliner-1 je Medzinárodná vesmírna stanica, zariadenie, ktoré obieha 250 míľ nad Zem a pre ktoré ľudia nepretržite obývali 20 rokov, Počas jej plánovaného šesťmesačného pobytu sa Epps stal prvým Čierny kozmonaut žiť a pracovať na palube laboratória veľkosti futbalového ihriska 150 miliárd dolárov viac ako niekoľko týždňov naraz.

Epps zatiaľ nelietal do vesmíru. Pripojí sa k nováčikom vesmírneho letu Josh Cassada a veterán Sunita Williams, Williams, veliteľ misie Starliner-1 pracoval s Boeingom a SpaceXom za posledných šesť rokov o dizajne a funkčnosti svojich nových kozmických lodí prostredníctvom programu Commercial Crew NASA.

„Nemôžem sa dočkať, až sa pripojí k našej posádke,“ povedala vo videu Williams tweet v utorok.

Cassada tweeted vtipné video Blahoželám Eppsovi, ktorý vyrastal v Michigane, za pridelenie posádky.

„Myslím si, že si musíme pár vecí vyriešiť. Viem, že obaja tvrdíme, že Michigan, nebudem vás za to musieť vytrvať – ​​videl som vás v telocvični. Možno to môžeme rozdeliť ? “ Cassada povedal. „Jediná ďalšia vec, ktorú musíme vyriešiť, je, že v Starlineri volám brokovnicu.“

Starliner vypustil a pristál na svojej prvej neobsadenej misii Orbitálny letový test, v decembri 2019. Sonda však zaznamenala dve „vysoká viditeľnosť blízkych hovorov„mohlo to viesť k strate kozmickej lode, uviedla NASA začiatkom tohto roka.

boeing cst 100 hviezdna loď kozmická loď nasa komerčný program posádky ccp orbitálny letový test oft pristátie biele piesky nové mexiko 49258250868_0e5795b4a9_3k

Kozmická loď Stareer Boeing CST-100 je viditeľná po jej pristátí v White Sands v Novom Mexiku 22. decembra 2019.


Bill Ingalls / NASABoeing teraz opravuje svoj softvér, systémy a postupy na nápravu problémov a – za cenu 410 miliónov dolárov do spoločnosti – plánuje misiu misie naplánovať neskôr v tomto roku. Za predpokladu, že neexistujú žiadne ďalšie problémy, veterán astronaut Mike Fincke, astronaut na dôchodku Chris Ferguson a nováčik astronaut Nicole Mann bude lietať prvý experimentálny let s posádkou v roku 2021.

Zdá sa, že NASA nie je prekvapený malý únik vzduchu na palube ISS, ktorú posádka troch osôb v súčasnosti pomáha vykoreniť a opraviť. Agentúra plánuje začať svoju ďalšiu komerčnú posádku s názvom Crew-1 – prvý operatívny let svojej vesmírnej lode SpaceX s názvom Crew Dragon – smerom k vesmírnej stanici. čo najskôr 23. októbra, (SpaceX úspešne lietal a vrátený svoju prvú posádku astronautov začiatkom tohto roka.)

Misia Starliner-1 by sa mohla ukázať ako mimoriadne dôležitá pre kariéru Epps v tom, že je jednou zo 16 aktívnych astronautiek v zbore NASA, ktoré môžu vrátiť ľudí na Mesiac, Jim Bridenstine, správca agentúry, opakovane hovoril NASA Program Artemis V roku 2024 odletie prvá žena a ďalší muž na lunárny povrch.

„Business Insider Today“ sa spoločnosti Epps pýtal na túto možnosť počas rozhovoru v roku 2019.

„Je ohromujúce premýšľať o tom, že som prvý [woman] Krokom k tomuto objektu, ktorý vidíte na nočnej oblohe, „povedala.„ Dúfam, že moja misia bude inšpirovať budúcu generáciu žien, všetkých inžinierov a všetkých vedcov, aby nás tak trochu poháňali vpred, dokonca aj za Mars. „

Tento príbeh bol aktualizovaný o nové informácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close