Technológie

NAY Android roka 2020: Inovácie

Anketa NAY Android Roka 2020 je v plnom prúde. Aj vy môžete hlasovať za svojich obľúbených androidov v šiestich kategóriách. Okrem toho, že zvýšite svoje šance na výhru svojho obľúbeného, ​​máte tiež šancu vyhrať množstvo cien.

Tento rok sme pre vás pripravili hlavnú cenu Samsung Galaxy S20 FE a ďalšie hodnotné ceny. Musíte len hlasovať na stránke AndroidRoka.sk a hlasujte za svojho obľúbenca!

Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, postupne predstavíme všetky súťažné kategórie. Dnes prišlo množstvo kategórií Inovácia.

Druhá generácia prvého flexibilného mobilného telefónu od spoločnosti Samsung. Prinieslo niekoľko vylepšení, v podobe odolnejšieho displeja, menších rámov, lepších pántov, novšej výbavy a podobne. Celkovo ide o veľmi úspešný vývoj flexibilného mobilného telefónu.

Poháňa ho Snapdragon 865+ spolu s 12 GB RAM, takže výkonu má viac ako dosť. Obsahuje až 5 fotoaparátov: 3 na zadnej strane a dva sú selfie fotoaparáty každého displeja. Oba displeje (vnútorný aj vonkajší) obsahujú selfie senzor. Na zadnej strane nájdeme tri 12 MP snímače – hlavný, ultra širokouhlý a 2x teleobjektív. Selfie senzory sú rovnaké – 10 MP objektívy.

Samozrejme predstavíme aj ďalší flexibilný smartfón, ktorý vstúpil na náš trh. Je ním Motorola razr 5G, čo je tiež vylepšenie existujúceho modelu. Spoločnosť Motorola už vydala jednu známku v roku 2019.

Na prelome rokov 2020 Motorola vylepšila hlavne dizajn, ale aj interiér. Práca s externým displejom QuickView sa zefektívnila, pribudla podpora pre fyzickú SIM kartu (predtým iba e-SIM), výkonnejší procesor Snapdragon 765G, 8 GB RAM a nový 48 MP objektív.

Čaká však Motorola ešte dlhá cesta, za 1 500 € je iba Snapdragon 765G trochu neproporcionálny, batéria má kapacitu iba 2 800 mAh a tlačidlá sú menšie ako pohodlné. Tiež je tu iba jeden reproduktor a smartphone nepodporuje bezdrôtové nabíjanie.

READ  Slovensko ruší populárny konšpiračný web EURACTIV.com

Motorola razr 5GDuálna obrazovka LG

LG Dual Screen je v podstate doplnkom – rozšírením o jednu obrazovku pre smartfóny LG. Konkrétne je pre nás k dispozícii so zariadením LG Velvet.

V zásade ide o prípad, v ktorom po vložení umožníte aj prenos na druhú obrazovku a z mobilu máte takmer tablet. Podľa zistení Jerryrigeverything Toto je rovnaká obrazovka, akú používa LG Velvet. Jeho cena sa u nás pohybuje okolo 200 €.

Spoločnosť LG Poland takúto Duálnu obrazovku propagovala trochu nevhodne.

Do výroby flexibilných smartfónov sa pustila ďalšia veľká spoločnosť – je to Huawei. Huawei so svojimi Mate Xs je tiež v druhej generácii flexibilného smartfónu. Prvým bol Mate X, ktorý vyšiel minulý rok.

A čo sa zmenilo? V porovnaní s druhou generáciou flexibilných smartfónov sa Mate Xs dočkal iba vylepšenia procesora. Nový podporuje 5G a nesie názov Kirin 990. Horšie však bolo, že Mate Xs stratil služby Google (Mate X ich stále mal).

Robotický vysávač od spoločnosti Roborock (čiastočne vlastnený spoločnosťou Xiaomi) patrí dlhodobo k lídrom na trhu. Ako môže byť teda obyčajný robotický vysávač lepší ako konkurencia?

Napríklad vysoký sací ťah, ktorý zachytáva väčšinu malých nečistôt. Tiež veľké množstvo senzorov, vďaka čomu je inteligentnejší ako konkurencia. Svoju polohu môže určiť kedykoľvek po zapnutí, aj keď ste ju presunuli ďalej od nabíjacej stanice. Používa GPS, ale aj laserovú navigáciu (tzv. Vežičku), ktorá mu pomáha lokalizovať známe objekty a analyzovať prekážky v reálnom čase.

Rovnako je prekvapivo tichý, ak ho nastavíte do tichého režimu. Ak potrebujete správny výkon, stane sa trochu hlučnejším, ale nie je to horšie ako hluk bežných vysávačov. Môže tiež makať.

Kombinácia iRobot Roomba

IRobot Roomba Combo je cenovo dostupný robotický vysávač, ktorý je tiež neuveriteľne inteligentný. Podporuje hlasového asistenta Alexa, 2 režimy vysávania a 3 režimy mopovania. Jeho výdrž sa vďaka 3000 mAh batérii blíži k dvom hodinám.

READ  Slovensko nakúpi izraelské vesmírne radarové systémy za 150 miliónov eur

Tento vysávač má tiež množstvo šikovných senzorov, vďaka ktorým dokáže efektívne vysávať. Podporuje tiež inteligentnú aplikáciu iRobot HOME, ktorá dokáže navrhnúť vhodný čas vysávania podľa vašich zvykov. Mimochodom, ak sa zúčastníte hlasovania, máte šancu vyhrať tohto šikovného pomocníka do domácnosti.

Kombinácia iRobot roomba

NAY Android Rok 2020: Inovácia kategórie

Hlasovanie a hodnotenie najlepších zariadení so systémom Android za posledný rok NAY Android Roka 2020 je tu znova. Už po jedenástykrát budeme spolu s čitateľmi webu MôjAndroid.sk hľadať to „naj“ zo sveta Androidu.

Tento rok sa zariadenia uchádzajú o umiestnenie v ôsmich kategóriách. Jedným z nich je kategória TOP Android smartfónov, v ktorej nájdete všetky vyššie spomínané smartfóny. Môžete hlasovať za svojho obľúbeného a zároveň sa zapojiť do súťaže o fantastické ceny!

Čo môžete vyhrať?

V prieskume NAY Android Roka 2020 vďaka svojmu hlasu môžete vyhrať do 20 cien. Hlavnou cenou je smartphone Samsung Galaxy S20 FE, daroval generálny partner NAY as.

Okrem nej však v hre existujú aj ďalšie hodnotné ceny. Každý volič má šancu získať aj smartfóny Malý X3, Motorola moto g9 plus, TCL 10L, Alcatel 1S, robotický vysávač Kombinácia iRobot Roomba, herný headset Kreatívny hráč SXFI, inteligentný náramok Xiaomi Mi Band 5alebo zvukový adaptér BT-W3 od spoločnosti Creative.

Ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru?

Aj keď sa každý volič môže pripojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Aj tento rok je možné pozvať vašich známych do ankety, za čo vás podľa toho odmeníme. Do žrebovania sú zahrnutí všetci voliči, ktorí pozvú do ankety najmenej ďalších päť priateľov alebo známych 5x licencia ESET Mobile Security a 5-ročná licencia na navigáciu Sygic.

READ  YouTube sa môže stať nákupnou platformou. Priamo predáva výrobky vo videách

Volič, ktorý do prieskumu pozve najviac priateľov, automaticky vyhráva smartphone MAČKA S42. Priateľov môžete do prieskumu pozvať prostredníctvom svojho účtu na adrese AndroidRoka.sk.

Tieto smartphony sú chránené programom ESET Mobile Security & Antivirus


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close