Veda

Neameričan sa zúčastní misie NASA na pristátie na Mesiaci, oznámil Harris

Benjamin Silverstein, nezávislý vesmírny analytik, povedal, že pridanie medzinárodných astronautov by mohlo zlepšiť spôsob, akým USA a partneri spolupracujú vo vesmíre, a zlepšiť spôsob, akým „obmedzujú alebo riešia neúmyselné rušenie“.

Pred stredou NASA len oznámila, že v rámci programu Artemis vysadí na Mesiaci prvú ženu a prvú farebnú osobu.

Misia Artemis III, ktorá je momentálne naplánovaná na december 2025, bude pozostávať zo štyroch astronautov, z ktorých dvaja pristanú na Mesiaci a uskutočnia vedecké experimenty. Misia sa však podľa neho môže odložiť až do roku 2027.
Správa Úradu pre zodpovednosť vlády

,

Nie je jasné, ktorá šťastná krajina sa výletu zúčastní, no niektoré prejavili záujem už v predchádzajúcich rokoch. Francúzsko bolo v popredí svojich mimoplanetárnych zámerov.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal Harrisovi: „Mám pre teba kandidáta na let na Mesiac.“
keď sa tento pár stretol

Minulý rok v centrále NASA.

Vedľa neho stál uchádzač Thomas Pesquet (44), ktorý bol prvýkrát vybraný ako astronaut Európskej vesmírnej agentúry v roku 2009 a odvtedy dvakrát letel na Medzinárodnú vesmírnu stanicu. Macron konkrétne povedal, že Pesquet chce byť súčasťou Artemis III.

Artemis I bola vesmírna kapsula Orion bez posádky postavená spoločnosťou Lockheed Martin, ktorá koncom roka 2022 letela na obežnú dráhu okolo Mesiaca. Artemis II bude zahŕňať misiu s posádkou letiacu okolo Mesiaca.

Je logické, že Washington by si pre misiu na Mesiac vybral európskeho partnera.

ESA už poskytuje pohonný modul pre misie Artemis, ktorý umožňuje kozmickej lodi NASA Orion obiehať. V rámci výmenného obchodu si zaistia miesta ESA so sídlom v Paríži na pilotované vesmírne misie s dodávkami technológií. Neočakávalo sa však, že dohoda bude zahŕňať priestor na Artemis III.

READ  Podľa štúdie sa ľadovce topia veľmi rýchlo

Nasleduje „Toto je dobrý ďalší krok“.
Pridáva sa kanadský astronaut Jeremy Hansen

pre program Artemis II v tomto roku, povedal Silverstein.

Na stredajšom stretnutí vesmírnej rady zameranom na medzinárodné partnerstvá Harris, ktorý tiež slúži ako predseda rady, vyhlási pred zástupcami z každej z 33 krajín, ktoré podpísali Artemisovu dohodu NASA, ktorej cieľom je zaviesť mierovú dohodu. -záväzný rámec podporujúci postupy. Točiť sa.

Dohoda, ktorá je korunným klenotom politiky NASA za posledné tri roky, je v rozpore s čínskym projektom Medzinárodnej lunárnej výskumnej stanice, ktorá plánuje v nasledujúcom desaťročí vytvoriť koalíciu krajín na vybudovanie stálej základne na Mesiaci. Podpísali ho mnohé krajiny vrátane Ruska a Venezuely.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close