Veda

Jedna štúdia zistila, že zmyselné lemury môžu spievať s rôznymi rytmami

Je to preto, že majú rytmus.

Druh lemura na Madagaskare je jedným z mála živočíšnych druhov so senzorickou larvou, podľa štúdie Publikované v pondelok v Current Biology.

Spoluautorka štúdie Chiara de Gregorio, výskumníčka na oddelení biologických vied a systémovej biológie, uviedla, že indri je najväčší žijúci druh lemura a jediný, ktorý spieva, čo z neho robí ideálne zviera na štúdium. Univerzita v Turíne v Taliansku.

Rytmus bol definovaný ako „vzorec trvania, ktorý zahŕňa zvuk a ticho,“ povedala.

Vedci chceli zistiť, či čiernobiele citróny majú jasné rytmy – Schopnosť rozlišovať Typy rytmických vzorov.

držať zelenú

Po 12 rokoch výskumu vedci analyzovali 636 nahrávok 39 zmyslových vokalizácií dospelých a zistili, že s ľuďmi zdieľajú dva odlišné rytmické vzorce. Rovnako ako my, aj lemury sú primáty.

Prvým je synchrónia, čo je, keď sú intervaly medzi notami rovnomerne rozložené, povedal De Gregorio. Povedal, že výskumný tím zistil, že lemury tiež spievali v pomere 1:2, ku ktorému dochádza, keď je druhý interval dvakrát dlhší ako prvý.

Oba intervalové vzory možno nájsť v úvode piesne skupiny Queen „We Will Rock You“, vysvetlil De Gregorio.

Ďalšia analýza zistila, že mužské zmysly držali svoje tóny dlhšie a spievali dlhšie medzi tónmi ako ženy. Spievanie si vyžaduje značné množstvo energie, povedal De Gregorio, takže predĺžené intervaly môžu samcom lemurov umožniť spievať dlhšie.

Zozbieranie nahrávok spevu lemurov nebolo jednoduché.

komunikácia v poraste lesa

Zmysly obývajúce stromy žijú hlboko v korunách madagaskarského dažďového pralesa, takže výskumníci strávili roky ich sledovaním v lesoch, aby sa pokúsili počuť ich spievať. De Gregorio povedal, že po celom dni stopovania chlpatý cicavec možno ani nebude vedieť spievať.

READ  ULA skartuje Atlas 5, keď SpaceX pripravuje opravenú raketu pre misiu GPS - Spaceflight Now

Výskumníci presne nevedia, prečo Indris vyvinul tento jedinečný talent, ale de Gregorio povedal, že verí, že sa vyvinul pre komunikáciu na veľké vzdialenosti a obranu územia.

Hudba je dôležitou súčasťou našich životov, ale o jej príčine sa stále diskutuje, povedala.

„Naše výsledky môžu byť dôležitým dôkazom pre naše pochopenie pôvodu našich rytmických schopností, našej lásky k tancu a našej vášne pre hudbu,“ povedal De Gregorio.

Ďalším krokom v jej výskume je zistiť, či tieto ohrozené zvieratá vedia spievať pri narodení alebo či je to naučená zručnosť, ktorú praktizujú.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close