Nemecko v príprave porazilo Česko, Francúzsko nestačilo na Fínsko

včera 22:50
|

Francúzski futbalisti utrpeli prvú prehru po viac ako sedemnástich mesiacoch. Úradujúci majstri sveta v stredu senzačne prehrali s Fínskom v prípravnom zápase v Paríži 0: 2, keď nikdy nedokázali prekonať brankára Jesseho Joronena. Nemci vyhrali nad českým Lipskom 1: 0 a v šlágri Holandsko remizovalo so Španielskom 1: 1.

Najväčšie prekvapenie večera sa zrodilo na prázdnom parížskom Stade de France, kde Fíni na čele s brankárom talianskej druholigovej Brescie Joronen „zmazali“ ofenzívu domácich Francúzov.

Cudzinec zasiahol v prvom polčase dvakrát do troch minút. Prvýkrát sa presadil Marcus Forss v 28. min. A Onni Valakari o chvíľu neskôr. Francúzi nedokázali odpovedať ani raz a ich šnúra bez prehry sa tak zastavila na čísle 12. Naposledy prehrali v júni minulého roka v Turecku 0: 2. Slovenský rodák, brankár Lukáš Hrádecký, sedel na lavičke hostí, ktorí sa predstavia sa budúci rok prvýkrát predstavia na majstrovstvách Európy.

Duel Nemecko – Česká republika ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Nemci aj bez hráčov Bayernu Mníchov a niekoľkých ďalších opier potvrdili svoju úlohu obľúbenca. Tréner Joachim Löw nasadil experimentálnu kombináciu, o víťazstvo jeho zverencov nad súperom Slovákov v Lige národov sa postarala zblízka strela útočníka Benficy Lisabon Waldschmidta v 13. min zápasu. Osem minút pred koncom vyrovnal na gól Matěj Vydra, ale šancu zlikvidoval brankár Kevin Trapp.

Duel Holandsko – Španielsko ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Holanďania v Amsterdame prehrali so Španielskom od 19. minúty, keď Sergio Canales po šiestej prihrávke Alvara Morata nechal brankára brankárovi šiestym. Domáci vyrovnali krátko po zmene strán, polčasovým volejom na konečných 1: 1 sa prezentoval stredopoliar Manchestru United Donny van de Beek.

READ  Štyria kandidáti Chicaga Blackhawks pomohli tímu USA poraziť Slovensko na World Juniors

Päť minút pred koncom nastúpil španielsky obranca Sergio Ramos na 176. zápas v národnom drese, čím vyrovnal európsky rekord talianskeho brankára Gianluigiho Buffona v počte štartov za národný tím. Svetové maximum drží Egypťan Ahmed Hassan (184).

Michya Batshuayia dvoma gólmi v druhom polčase dvoma gólmi otočila skóre zápasu proti Švajčiarsku a zvíťazila 2: 1. Skóre hostí dal Admir Mehmedi. Portugalsko deklasovalo Andorru 7: 0, Paulinho pod ňou dvakrát. V druhom polčase nastúpil Cristiano Ronaldo, ktorý asistoval pri treťom góle a šiesty dal sám. Taliani nemali vo Florencii problémy s Estónskom, zdolali ho 4: 0 a Vincenzo Grifo strelil prvé dva góly v reprezentačnom drese.

Turecko remizovalo Chorvátsko 3: 3. V druhom polčase Chorváti otočili nepriaznivé skóre zásluhou Maria Pašaliča a Josipa Brekala, posledné slovo však mal domáci Istanbul Cengiz Ünder.

Dánsko si poradilo so Švédskom 2: 0, skórovali Jonas Wind a Alexander Bah. Gréci vyhrali nad Cyprom 2: 1, v Aténach rozhodli domáci o triumfe dvoma gólmi v prvom polčase.

Rumuni doma zdolali Bielorusko 5: 3, keď sa dvoma presnými zásahmi prezentoval obranca Ionut Nedelcearu. Čierna Hora hrala na svojom štadióne v Podgorici s Kazachstanom 0: 0.

Prípravné medzištátne zápasy:

Nemecko – Česko 1: 0 (1: 0)

Cieľ: 13. Waldschmidt

Nemecko: Trapp – Tah, Koch, Rüdiger – Baku, Gündogan (46. Dahoud), Neuhaus, Max (68. Schulz) – Brandt, Waldschmidt, Hofmann (20. Amiri)

Česko: Pavlenka – Matějů, Brabec, Jemelka, Novák (46. Souček) – Holeš – Černý (46. Jankto), Dočkal (69. Darida), Barák (68. Král), Kopic (78. Ondrášek) – Krmenčík (46. Vydra) )

Francúzsko – Fínsko 0: 2 (0: 2)

Ciele: 28. Forss, 31. Valakari

Holandsko – Španielsko 1: 1 (0: 1)

Ciele: 47. Van de Beek – 19. Canales

READ  Ošetrovatelia zo Slovenska a Rumunska diskriminovaní v Rakúsku - EURACTIV.com

Belgicko – Švajčiarsko 2: 1 (0: 1)

Ciele: 49. a 70. Exil – 13. Mehmedi

Taliansko – Estónsko 4: 0 (2: 0)

Ciele: 14. a 75. Grifo (druhý z 11 m), 27. Bernardeschi, 86. Orsolini (z 11 m)

Portugalsko – Andorra 7: 0 (2: 0)

Ciele: 29. až 61. Paulinho, 9. Neto, 56. Sanches, 76. Rodrigues (vla.), 85. Ronaldo, 88. Joao Felix

Slovinsko – Azerbajdžan 0: 0

Poľsko – Ukrajina 2: 0 (1: 0)

Ciele: 40. Piatok, 63. Moder

Luxembursko – Rakúsko 0: 3 (0: 0)

Ciele: 62. Trauner, 83. Grbič, 90. + 4 Wiesinger

Turecko – Chorvátsko 3: 3 (2: 1)

Ciele: 23. Tosun (z 11 m), 41. Turuc, 58. Ünder – 32. Budimir, 53. Pašalič, 56. Brekalo

Dánsko – Švédsko 2: 0 (0: 0)

Ciele: 61. Vietor, 74. Bah

Grécko – Cyprus 2: 1 (2: 0)

Ciele: 8. Tzolis, 17. Giakoumakis – 58. Ilia

Albánsko – Kosovo 2: 1 (1: 0)

Ciele: 31. Balaj, 65. Uzuni – 85. Muriqi (od 11 m)

Rumunsko – Bielorusko 5: 3 (4: 0)

Ciele: 31. a 55. Nedelcearu, 11. Mitrea, 20. Marin (od 11m), 44. Puscas – 63. Kendyš, 80. Bachar, 90. + 2 Klimovič

Čierna Hora – Kazachstan 0: 0

Litva – Faerské ostrovy 2: 1 (2: 0)

Ciele: 42. Rovný, 45. + 1 Kazlauskas – 90. + 2 Vatnhamar

Malta – Lichtenštajnsko 3: 0 (2: 0)

Ciele: 5. Mifsud, 20. Borg, 84. Farrugia (od 11 m)

San Maríno – Lotyšsko 0: 3 (0: 1)

Ciele: 32. Brolli (vla.), 71. Dubra, 78. Gutkovskis (z 11m)

Bulharsko – Gibraltár 3: 0 (3: 0)