Nemecko zdolalo Slovensko 3:0 a postúpilo do štvrťfinále Eura 2016

Lille: Nemecko predviedlo svoj najlepší výkon na majstrovstvách Európy, keď zdolalo Slovensko 3:0 a dostalo sa do štvrťfinále.

V nedeľňajšom osemfinále strelu majstra sveta Jeroma Boatenga spoza šestnástky tečoval už v ôsmej minúte do rohu brány Slovenska.

Mesut Özil mal šancu zvýšiť na 2:0 po šiestich minútach po tom, čo Martin Škrtel inkasoval penaltu za postrčenie Maria Gomeza, ale brankár Matúš Kosacic odhadol správnu cestu a jeho bodový kop odvrátil.

Nemecko malo v prvom polčase šance na zdvojnásobenie svojho náskoku – Thomas Müller mal niekoľko šancí. Jeho tlak sa napokon vyplatil a Mario Gomez strelil druhý gól Nemecka v 43. minúte predtým, ako Julian Draxler zariadil jednoduchým zakončením Juraja Kuku.

Guka mal už pred chvíľou blízko k vyrovnaniu za Slovensko, ale bravúrny reflex mu zabránil Manuel Neuer.

Pretrvávajúce nádeje Slovenska na zvrat zničil Draxler volejom v 63. minúte.

Keď sa zápas chýlil ku koncu, tréner Nemecka Joachim Löw uviedol do zápasu niektorých hráčov vrátane Lukasa Podolského a pred sobotňajším štvrťfinále proti Španielsku alebo Taliansku v Bordeaux si oddýchol Boateng a Drexler.

Lowov tím je jediným tímom, ktorý na Euro 2016 skóroval. Nemecko neinkasovalo gól po prehre 3:1 so Slovenskom v prípravnom prípravnom stretnutí pred turnajom v Augsburgu 29. mája.

READ  Po chôdzi na 35 km na majstrovstvách sveta v atletike nasledovala prekvapivá ponuka na sobáš