najnovšie správy

Nemecký prezident prisľúbil moslimom bojovať proti rasizmu

Nemecký prezident sľubuje rozhodné kroky.

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier v piatok sľúbil rozhodné opatrenia na boj proti rasizmu medzi moslimami žijúcimi v Nemecku. Úrad pre ochranu údajov o tom informoval.

“Nenávisť a vylúčenie, násilné útoky na moslimov, útoky na mešity – to nemôžeme tolerovať, nemôžeme to dovoliť,” napísal Steinmeier v správe uverejnenej deň pred koncom mesiaca. ramadánskeho moslimského pôstu.

Podľa neho je ochrana moslimov úlohou pre každého jednotlivca a pre štát, pričom pripomína útok spáchaný 19. februára v meste Hanau, v spolkovej krajine Hesensko. 40-ročný Nemec potom zabil deväť ľudí cudzieho pôvodu v baroch vodných fajok. Potom ho našli mŕtveho vo vlastnom byte, kde bola zabitá iná osoba, jeho 72-ročná matka. Predchádzajúce zistenia naznačujú, že páchateľ bol rasistický a trpel aj duševnými chorobami.

Steinmeier dodal, že tento akt násilia, ktorý bol útokom na mierové spolužitie a na všetky hodnoty, ktoré v krajine zdieľame, vrátane ľudskej dôstojnosti, tolerancie, rozmanitosti a slobody náboženského vyznania, je hlboko zasiahnutý ovplyvnená.

Steinmeier poďakoval moslimom, že počas novej pandémie koronavírusov rešpektovali obmedzenia týkajúce sa spoločnej modlitby alebo večere po západe slnka, ktoré sa tento rok nemohli uskutočniť vôbec alebo len vo veľmi obmedzenej miere. , Steinmeier dodal, že obmedzenie náboženských udalostí ovplyvnilo nielen moslimov, ale aj kresťanov a Židov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close