NHL: Tampa Bay Lightning – Dallas Stars 2: 3 (5. zápas, Stanley Cup)

dnes 06:25
|

Hokejisti Dallasu so slovenským obrancom Andrejom Sekerom stále hrali o Stanleyho pohár. V nedeľu večer zvíťazili v piatom dueli play-off NHL nad Tampou Bay 3: 2 po dvojnásobnom predĺžení a znížili stav série na 2: 3.

Duel Tampa Bay – Dallas ste mohli sledovať ONLINE >> so ŠPORT.sk

Strelcom gólu bol Corey Perry, ktorý za 18 minút otvoril skóre a v 90. min strelil víťazný gól.

Tampa a Erik Černák nevyužili prvú príležitosť na ukončenie série, šiesty duel je na programe v noci na utorok o 2.00 SELČ.

Finále play-off NHL (Edmonton) – piaty zápas:

Blesk TAMPA BAY – DALLAS HVIEZDY 2: 3 po dvojnásobnom predĺžení (0: 1, 1: 0, 1: 1 – 0: 0, 0: 1)

Ciele: 25. Palát (Kučerov, Point), 44. Sergačov (Point) – 18. Perry (Seguin, Oleksiak), 54. Pavelski (Heiskanen, Seguin), 90. Perry (Klingberg, Seguin). Rozhodovali: Kozari, O’Rourke – Amell, Cherrey, vylúčení: 2: 1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0: 0, strely na bránku: 41:33, bez divákov.

Tampa Bay: Vasilevskij – Rutta, Hedman, ČERNÁK, Sergačov, Shattenkirk, McDonagh – Kučerov, Point, Palát – Johnson, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Verhaeghe, Paquette, Maroon. Tréner: J. Cooper

Dallas: Chudobin – Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Hanley, SEKERA – Radulov, Pavelski, Benn – Perry, Seguin, Janmark – Gurianov, Dowling, Kiviranta – Caamano, Dickinson, Cogliano. Tréner: R. Bowness

stav série: 3: 2

Góly Ondřeja Paláta a Michaila Sergačova nestačili na hráčov Lightning, obom im pomáhal Brayden Point. Černák odohral 28:17 min., pripísal si dva plusové body, dva „zásahy“, vyslal jednu strelu na bránu a v tretej tretine si za nebezpečnú hru zdvihnutou hokejkou odsedel dvojminútový trest. „Hviezdy“ zachránili predĺženie Joe Pavelski, ktorý v 54. min vyrovnal na 2: 2, pri všetkých troch góloch Stars asistoval Tyler Seguin. Sekera rozdal tri „údery“ na ľad 13:38 minúty.

READ  Vládna agentúra na Slovensku sa zameriava na útoky ransomvéru - EURACTIV.com