Veda

Niektorí dlho pacienti s Kovid-19 sa po dávke očkovacej látky cítia lepšie

Jeden Prieskum Spomedzi 345 ľudí, väčšinou žien a väčšinou vo Veľkej Británii, zistilo, že dva alebo viac týždňov po druhej dávke vakcíny sa 93 cítilo o niečo lepšie a 18 sa vrátilo do normálu – celkovo 32 percent hlásilo zlepšenie dlhodobých príznakov.

V tomto prieskume 61 ľudí, necelých 18 percent, hlásilo, že sa cítia horšie, londýnsky filmár Gays Medinger, ktorý zažil postkovovské príznaky, pričom väčšina z nich zaznamenala len mierne zhoršenie svojho stavu. Asi polovica – 172 ľudí – uviedla, že sa necíti inak.

Ďalší prieskum, podľa Pozostalý zbor„Skupina viac ako 150 000 preživších spoločnosti Kovid zistila, že k 17. marcu 225 z 577 respondentov uviedlo určité zlepšenie, zatiaľ čo 270 neuviedlo žiadnu zmenu a 82 sa cítilo horšie.

Saginaw, min. K 55-ročný Jim Gould cíti, že niektoré dlhodobé príznaky Kovid sa od očkovania zhoršili. Pán Golden, bývalý zdravotný ošetrovateľ, ktorý tiež vlastní malú farmu, zažil mesiace ťažkostí vrátane krvných zrazenín v pľúcach, bolesti na hrudníku, mozgovej hmly, nespavosti a akéhokoľvek rýchleho dýchania. Na konci minulého roka, po návšteve niekoľkých lekárov, „som sa konečne začal zlepšovať,“ uviedol.

Odkedy v polovici januára dostala druhú dávku vakcíny Pfizer, uviedla, že sa jej podráždenie na hrudi a dýchavičnosť vrátili pomstou, najmä ak na svojej farme robí činnosti, ako je zbieranie šťavy z javorov, zaviaže sa. Napriek tomu pán Golen uviedol, že je „veľmi šťastný“, že bol očkovaný, a zdôraznil, že účinky Kovida boli horšie a že je dôležité zabrániť tomu.

READ  Artemis 1: Kozmická loď NASA Orion si robí selfie na svojej ceste za odvrátenú stranu Mesiaca

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close