Veda

Prekvapenie: „Mimozemský“ gadget sa zmenil na niečo oveľa známejšie

V januári 2014 spadol z vesmíru na pobrežie Papuy-Novej Guiney meteorit. Pravdepodobne to bolo odsúdené na zánik, ale o niekoľko rokov neskôr Avi Loeb, teoretický astrofyzik z Harvardu, získal seizmické údaje v blízkosti miesta, hľadal pozostatky havárie na dne oceánu a navrhol, že pozostatky „mohli odrážať mimozemskú technológiu.“ Sú „pôvodné“. .“

Dr. Loeb bol v minulosti obvinený z nepodložených špekulácií a senzácií zo strany jeho kolegov. Minulú jeseň viedol Benjamin Fernando, planetárny seizmológ na Univerzite Johnsa Hopkinsa, tím, ktorý opätovne skúmal blízke seizmické signály a dospel k záveru, že neexistovali žiadne dôkazy o nadprirodzenostiAlebo čokoľvek, čo je tomu blízke.

V utorok doktor Fernando podrobne predstaví údaje na vedeckej konferencii. Nedávno sa posadil s The New York Times, aby si prezrel, čo má jeho tím. Tento rozhovor bol kvôli prehľadnosti upravený a skrátený.


Ako to celé začalo?

V roku 2014 vstúpil do atmosféry meteor a „explodoval“. Niekedy počujete tieto meteory na seizmometroch. Avi Loeb napísal článok, v ktorom uviedol, že dostal seizmické signály z tohto meteoru a použil ich na lokalizáciu presného miesta, kam úlomky meteoru dopadli. A odtiaľ uskutočnili expedíciu a zbierali materiál z morského dna.

V dokumente Dr. Loeb a spoluautor napísali, že „potvrdili polohu ohnivej gule“ v oceáne „v čase silného seizmického signálu.“ Ale zistili ste, že seizmické informácie nepochádzajú z meteoru. Čo myslíš, odkiaľ to prišlo?

Nákladiak.

Napríklad hyperrýchlostný mimozemský kamión?

Nie, bol to normálny kamión, ako normálny kamión, ktorý prejde okolo seizmometra. Keďže tím Loeb nebol seizmológom, mohol si údaje nesprávne vyložiť. V skutočnosti všetko, čo urobili, bolo nájsť nákladné auto.

A kam išiel ten kamión? V galaxii?

Nie nie nie. Nákladné auto cestovalo po tom istom ostrove Papua-Nová Guinea. Toto je jednoduchý pozemný vozík. Myslím, že technicky je to v Mliečnej dráhe!

READ  Aktualizované usmernenia CDC teraz hovoria, že ľudia vystavení koronavírusu nemusia byť testovaní

Ako ste dospeli k záveru, že nás nenapádajú mimozemšťania?

Pozreli sme sa na dva týždne údajov približne v čase tejto udalosti. Videli sme stovky podobných signálov, aké študoval Loeb. Ak sú ich stovky, nemôžu to byť všetky meteory. Z týchto stoviek signálov sa väčšina vyskytuje počas denného svetla. To, čo Loeb videl, to, čo sme videli my, sa deje takmer počas dňa. Toto je znak antropogénneho hluku.

Hluk spôsobený človekom?

Áno.

Potom sme videli presný signál, ktorý videl, a prichádzal z hlavnej cesty. Postupom času sa vzdialila z hlavnej cesty smerom k nemocnici, a potom späť na hlavnú cestu. Takže z analýzy údajov sa nám zdá, že signál skôr prichádza z kamiónu, ktorý odbočuje z hlavnej cesty a míňa seizmometer pri nemocnici a potom ide opačným smerom.

Nebol v tom žiadny meteorit.

V závere svojho príspevku píšete, že máte „veľmi vysoký stupeň istoty, že údajné úlomky meteoritu získané z morského dna nemajú nič spoločné s ohnivou guľou“ – a teda, že tieto veci boli zachytené z Možno to bol materiál zo Zeme alebo to bola len malá časť z tisícov ton meteoritov, ktoré každý rok padajú na Zem. Takže by sme sa nemali obávať, že do našich nemocníc vtrhnú mimozemšťania?

Budete celkom spravodliví Nie Obavy z invázie mimozemšťanov do nemocníc.

Aké je najväčšie ponaučenie z toho všetkého?

Sú dva: Po prvé, ak chcete vykonať seizmickú analýzu, je ideálne, aby ste sa najskôr poradili so seizmológom. Druhá vec je, že to nie sú mimozemšťania.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close