Svet

Nigel Farage plánuje „obrátené prevzatie“ Konzervatívnej strany | politické správy

Pán Farage – ktorý prevzal funkciu lídra Reform UK a je poslancom za Clacton – povedal: „Nechcem vstúpiť do Konzervatívnej strany, myslím si, že najlepšie je prevziať ju.“

Autor: Alix Culbertson, politický reportér @alixculbertson


Ut 4. júna 2024 10:54, UK

Nigel Farage vylúčil dohodu s konzervatívcami, keďže sa zameriava na reformované Spojené kráľovstvo, ktoré fakticky prevezme stranu konzervatívcov.

Po tom, čo sa v pondelok ujal vedenia Reform UK, Farage obvinil toryovcov zo zrady jeho strany.

Bol tam bývalý vodca UKIP Vládol bez etablovania sa Ale v týchto všeobecných voľbách Urobil obrat Potom, čo povedal, že cítil „strašnú vinu“ za to, že sa nepostavil ako kandidát.

Sledujte aktuality zo všeobecných volieb naživo

Pán Farage kandiduje ako kandidát Reform UK v Clactone v Essexe – jeho ôsme funkčné obdobie ako poslanec. Snažil sa stať, nikdy predtým sa to nepodarilo.

A Prieskum YouGov pre Sky NewsZverejnené v pondelok, konzervatívci pravdepodobne vyhrajú Clacton, ale to bolo predtým, ako pán Farage oznámil, že bude kandidovať.

Na otázku, či by sa dohodol s konzervatívcami, povedal Farage pre reláciu BBC Today: „Neexistujú žiadne okolnosti.

„Zradila nás Konzervatívna strana, ktorej som výrazne podporil.“

Vo voľbách v roku 2019 Strana pre brexit – bývalý názov Reform – uzavrela dohodu s konzervatívcami, kde nepostavili žiadneho kandidáta proti toryom do 317 kresiel, ktoré získali v predchádzajúcich všeobecných voľbách, v snahe stabilizovať buď Labouristi alebo strana. Lib Dems tieto miesta nezaujali.

Súhlasil s dohodou po tom, čo sa Boris Johnson zaviazal opustiť EÚ do roku 2020 a pokračovať v obchodnej dohode v štýle Kanady.

Reform UK má zvýšiť svoj podiel na hlasoch v porovnaní s poslednými voľbami, no podľa nedávneho prieskumu YouGov pre Sky News získa len 10,1 %.

READ  Aktuálne informácie o Trumpovom verdikte: Donald Trump bol uznaný vinným vo všetkých 34 bodoch obžaloby vo vyšetrovaní Hush money

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

Farage povedal, že chce získať o „milióny“ viac hlasov ako UKIP, keďže sa snaží urobiť z Reformy oficiálnu opozičnú stranu.

Reforma síce nezíska viac ako niekoľko kresiel, ale mohla by prispieť k tomu, že konzervatívci stratia ešte viac kresiel v prospech labouristov.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

čítaj viac:
Všetko, čo potrebujete vedieť o Nigelovi Farageovi
12 veľkým toryovským menám hrozí, že prídu o svoje miesta

Sledujte Sky News na WhatsApp

Držte krok so všetkými najnovšími správami zo Spojeného kráľovstva a z celého sveta sledovaním Sky News

Klepnite tu

Pán Farage, ktorý po Richardovi Diceovi prevzal funkciu reformného lídra Spojeného kráľovstva, povedal, že nechce vstúpiť do Konzervatívnej strany, ale povedal pre ITV Good Morning Britain: „Myslím, že najlepšie je prevziať to.“

Povedal: „Môžete hádať, čo bude o tri-štyri roky, ja vám poviem, ak sa reforma podarí tak, ako si myslím, že sa k nám pridá časť Konzervatívnej strany – je to naopak.“

Farage poukázal na Kanadu, kde „reforma prevzala Konzervatívnu stranu, premenovala ju a Stephen Harper – ktorý bol zvolený za reformného poslanca – sa stal kanadským premiérom na 10 rokov“.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

👉 Klepnutím sem môžete sledovať politiku Jacka u Sama, kdekoľvek sú vaše podcasty dostupné 👈

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

READ  USA investujú ďalšiu miliardu dolárov do izraelského protiraketového štítu „Iron Dome“

Nový prieskum YouGov ukazuje, že labouristi vyhrajú historický prepad so 194 kreslami, ktoré sa očakávajú 5. júla.

Odkedy Stanley Baldwin získal v roku 1924 konzervatívnu väčšinu 208 kresiel, žiadna strana nezískala v žiadnych voľbách najviac kresiel.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close