Svet

Nočný život v Pattayi prekvitá, pretože predĺžené prevádzkové hodiny zvyšujú príjmy

Tajomník Asociácie zábavného a turistického priemyslu v Pattayi Damrongiat Binijkarn (vložený) pripisuje zásluhy za úspech predĺžených prevádzkových hodín, ktoré sú zodpovedné za 20-30% nárast denných príjmov pre zábavné podniky.

Pattaya, Thajsko, 15. januára 2024 – Rozhodnutie kabinetu predĺžiť prevádzkové hodiny do 4:00 v určených oblastiach v piatich provinciách – Bangkok, Phuket, Chonburi (Pattaya), Chiang Mai a Koh Samui – zaznamenalo pozitívne ohlasy zo strany zábavných podnikov. Po mesiaci implementácie sa táto politika považuje za úspešnú, najmä medzi zariadeniami nočného života v Pattayi.

Damrongiat Binijkarn, tajomník Asociácie zábavného a turistického priemyslu v Pattayi a manažér Hollywood Pattaya, potvrdil, že táto politika bola medzi prevádzkovateľmi zábavných podnikov veľmi úspešná. Jednohlasne súhlasia s tým, že k ich výnosom výrazne prispeli predĺžené prevádzkové hodiny s denným nárastom o 20 – 30 %.

Pracovníci v službách a službách zvýšili svoj denný príjem o 300 – 500 bahtov, čo malo za následok mesačný nárast o 9 000 – 15 000 bahtov. Tento dodatočný príjem prináša prospech domácnostiam a slúži ako alternatíva k spoliehaniu sa výlučne na vládnu schému digitálnej peňaženky.

Úspech tejto politiky je významným ekonomickým oživením pre destinácie cestovného ruchu, čo predstavuje skutočný pokrok v revitalizácii miestnej ekonomiky. Majitelia firiem poďakovali vláde za implementáciu opatrenia, ktoré prišlo po ich opakovaných výzvach.

Napriek úspechu majitelia firiem zdôraznili, že je dôležité počúvať hlas ľudí. Naliehali na vládu, aby pokračovala v rozširovaní zón nočného života, aby vyhovovali požiadavkám podnikateľov a turistov, pričom zdôraznili, že Pattaya zaznamenala za posledných 21 rokov významný rast a rozvoj od zákona o zónach zábavných služieb z roku 2002 podľa súčasných predpisov o zábavných zónach.

Zdôraznili tiež, že je dôležité zaoberať sa obavami, ktoré vyjadrila verejnosť milujúca voľný čas, hotelieri a turisti, ktorí sa venujú nočnému životu. Prevádzkovatelia podnikov uznali potrebu kontrolovať hladiny hluku, aby neovplyvňovali tých, ktorí uprednostňujú tichšie prostredie. Neumožnenie jazdy pod vplyvom alkoholu a predĺženie prevádzkových hodín do 4:00 sa nepovažuje za záťaž pre Pattaya, keďže 80 % nočných turistov, najmä zahraničných návštevníkov, využíva verejnú dopravu.

READ  Muž nariadil splatiť 201 000 dolárov od Barclays Bank za nepravdivé tvrdenie, že ide o dedičstvo

Treba poznamenať, že Pattaya nemá blízku univerzitu, čo znižuje obavy z chronickej konzumácie alkoholu a zlého správania. Policajti v okrese Banglamung medzitým pokračovali v testovaní alkoholu a dopravných kontrolách. Keďže sa Pattaya naďalej prispôsobuje týmto zmenám, mesto sa teší na živšiu a ekonomicky prosperujúcu budúcnosť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close