šport

Novak Djokovič hrá štvorhru na Adelaide International 1 pred Australian Open 2023.

Novak Djokovič tiež podpísal zmluvu vo štvorhre na Australian Open 2023 po tom, čo sa presadil vo dvojhre na turnaji Adelaide International 1.

Podujatie ATP 250 by sa malo hrať od 1. do 8. januára v tenisovom klube Memorial Drive, kde sa Srb rozhodol spojiť s Kanaďanom Vaškom Pospíšilom. Srbka vyhrala zatiaľ len jeden titul vo štvorhre, v roku 2009 jej patrí 114. miesto. Na Queen’s Club Championship v roku 2010 bol partnerom bývalého izraelského hráča Jonathana Ehrlicha a vo finále porazil Slováka Karola Becka a Čecha Davida Skocha.

PospíšilNa druhej strane bol v roku 2015 štvrtým nasadeným vo štvorhre a doteraz získal sedem titulov. Tridsaťdvaročný hráč sa pričinil o víťazstvo Kanady v nedávno skončenom Davisovom pohári. Ďalšími dvoma tímami na turnaji v Adelaide sú Andrey Rublev-Karen Kachanov a Jack Draper-Janik Sinner.

Adelaide 1 je jediná súťaž Djokovič Hrajte pred Australian Open. Grandslamový turnaj trvá od 16. do 29. januára a Srb má za cieľ získať svoj 10. titul na majore. Bol deportovaný Minulý rok nemohol hrať, pretože nebol očkovaný proti Covid-19.

Vláda uvalila na 35-ročného muža trojročný zákaz, ktorý noví úradníci v novembri zrušili. Austrálsky minister pre imigráciu Andrew Giles v tlačovej správe uviedol, že zákaz pre svetovú 5. miesto bol zrušený z dôvodu zmiernenia austrálskych pravidiel COVID-19.

„V januári 2022 p. Od zrušenia Djokovičovho víza boli všetky austrálske hraničné obmedzenia súvisiace s COVID-19 zrušené podľa zákona o biologickej bezpečnosti z roku 2015 vrátane požiadavky poskytnúť dôkaz o stave očkovania proti COVID-19 na vstup do Austrálie. Následne mu bolo udelené dočasné vízum na vstup do Austrálie,“ uvádza sa vo vyhlásení.


Novak Djokovič sa zúčastnil finále Davisovho pohára, aby zablahoželal Kanade k víťazstvu

Novak Djokovič (vľavo) a Vašek Pospíšil
Novak Djokovič (vľavo) a Vašek Pospíšil

Kanada vo finále turnaja s divokou kartou zdolala Austráliu 2:0 Davisov pohár K prvej téme. Hoci služby Vaška Pospíšila neboli vo finálový deň potrebné, počas celého turnaja výrazne prispel.

Na tlačovej konferencii po víťazstve Pospisil zablahoželal Kanade Novakovi Djokovičovi, ktorý bol vo finále na pódiu.

„Bolo skvelé mať ho tam. Prišiel a všetkým nám zablahoželal, čo je skvelé. Evidentne vie, ako vyhrať Davisov pohár. Bolo skvelé ho tu vidieť,“ povedal Pospíšil.

Rýchle odkazy

Ďalšie diela od Sportskeida

READ  VIDEO Sladká bodka za skvelou sezónou: Boj o titul sa zmenil na šou slobodného muža

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close