Zábava

Nový dokumentárny kanál pre Slovensko

Slovenská mediálna skupina Joj spustí dokumentárny kanál koncom tohto leta.

Pod názvom Jož Svet bude deviatym slovenským kanálom a 14. kanálom vo svojom portfóliu. Joj Svet je dostupný pre predplatiteľov jednotlivých satelitných, káblových, IPTV a OTT operátorov, ako aj prémiového balíčka streamovacej platformy Joj Play.

Dostupná je len na Slovensku a vysiela len v slovenčine, žiadny jej obsah sa pred rokom 2014 nevyrábal lokálne ani medzinárodne.

Generálny riaditeľ skupiny Joge Marcel Grega komentoval nový kanál: „Som hrdý na to, že Joge TV rozšíri svoju programovú ponuku o dokumentárny kanál, ktorý diváci požadujú, a prinesie širokú škálu žánrov na jednom mieste. Pre domorodých tvorcov a očakávanú pridanú hodnotu v podobe vzdelávacích programov“.

Martina Sibrikova, prezidentka Joža Sveta dodala: „Jož Svet je výzva, v ktorej sa skrýva odhodlanie ukázať Slovensko svetu. Nech robíme čokoľvek, svet je atraktívny, inšpiratívny, krásny. Verím, že Jož Svet bude zmysluplnou televíziou, čo je šťastie, pohoda, relax , informácie, možno nový pohľad, prinesú jednu novú skutočnosť Veľmi sa na tento proces teším a v neposlednom rade si vážim dôveru, ktorú som dostal od vedenia Jož TV, či už ide o spoluprácu s významnými menami slovenskej dokumentárnej tvorby alebo slovenských študentov dokumentaristiky, spolupráca a podpora produktu ma zaujala.

READ  Sonic 2 je už teraz filmom číslo 1 v 13 krajinách s kasovým predajom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close