Zábava

Rebelstvo v divadle: České herečky odmietli ísť na javisko … Kvôli infekcii!

Až donedávna bola situácia u našich západných susedov vážna. Denný počet infikovaných sa vyšplhal veľmi vysoko. Momentálne sa však situácia dostala pod kontrolu a divadlá opäť začínajú skúšať svoje hry. Kontúry začína naberať aj muzikál k piesňam Nebeská láska Waldemara Matušku. Až na jeden detail.

Jedna z hlavných postáv, bez ktorej sa muzikál nezaobíde, stále nie je vyskúšaná. Všetci traja jej striedajúci predstavitelia – Naďa Konvalinková, Dana Syslová, Hanka Křížková – sa boja koronavírusu a odmietajú vstúpiť na javisko divadla Broadway.

Naďa Konvalínková

Zdroj: Česká televízia / Klára Cvrčková

Ale je pravda, že prví dvaja z nominovaných majú na to pádny dôvod. Patria do rizikovej skupiny a Syslová má za sebou ťažký boj s rakovinou. A posledný z nich má za sebou koronavírus, ale následky stále pretrvávajú. A hoci test už ukázal negatívny výsledok, nakoniec jej diagnostikovali akútny zápal priedušiek v pľúcach.

Hanka Křížková
Povstanie v divadle: české

Zdroj: Česká televízia

„Beriem antibiotiká. Nikto ma nemôže prekvapiť, že nechcem byť v spoločnosti ľudí. A nikto sa nemôže čudovať, že sa dievčatá boja. Všetko to však dobehneme, pretože všetci sme veľmi dobrí veľmi sa teším na muzikál, “ povedala pre Aha! Křížková a pridala: „A čo je viac ako zdravie? Nič.“ Ale režisér Zdeněk Zelenka sa toho trochu obáva.

Muzikál má mať premiéru koncom januára a postava, ktorú hrajú tieto tri herečky, je taká dôležitá, že prakticky ani nezmizne z pódia. „Našťastie, skúšky nahrávame do mobilného telefónu, takže dámy ich môžu sledovať na internej webovej stránke muzikálu. Myslím si, že je to pre nich dosť bohaté,“ dodal Zelenka.

READ  Filmové pravidlá pre masky a ďalšie v Cineworld, Vue a Odeon

Dana Syslová
Povstanie v divadle: české

Zdroj: Česká televízia / Zuzana Páchová

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close