Ekonomika

Nový i30 N je konečne výkonnejší a rýchlejší. Má ľahké disky, sedadlá a 8-stupňový automat

Pre uloženie článku musíte byť prihlásený.

Úspešné N-ko prešlo rozsiahlou modernizáciou.

Pred pár dňami my Hyundai informoval, že automobilka bude čoskoro zavŕši modernizáciu modelového radu i30. Teraz zverejnené nové obrázky – hothatch i30 N.

Keď automobilka v roku 2017 predstavila model i30 N, bolo to prvé sériové, vysoko výkonné vozidlo Hyundai. Do dnešného dňa predali už viac ako 25 000 kusov! Na Slovensku je to zďaleka najpredávanejšie auto vo svojej triede. Rovnako ako predchádzajúca verzia, aj nová i30 N bude k dispozícii v dvoch karosárskych verziách – hatchback a fastback.

Nový i30 N je konečne výkonnejší a rýchlejší.  Dostalo ľahké disky, sedadlá a 8-stupňový automat
Zdroj: www.hyundai.news

Je to nové predný nárazník, širšia maska ​​chladiča, agresívnejšie full-LED svetlomety alebo zadný nárazník s väčším difúzorom a väčšími koncovkami výfuku. Vonkajšie rohy blatníkov dostali aerodynamické lišty, ktoré upravujú prúdenie vzduchu a znižujú turbulencie v blatníkoch. Zmenili tiež grafiku Zadné svetlá LED, bohužiaľ spätné svetlá aj smerové svetlá sú stále halogénové.

K dispozícii budú nasledujúce telové odtiene – Performance Blue, Polar White, Engine Red, Sunset Red, Shadow Grey, Dark Grey Dark Knight a Black Phantom Black. Nová N-ka sa štandardne dodáva s 18-palcovými zliatinovými diskami. Pre verziu Performance sú to 19-palcové kované zliatinové disky.

Nové sú tiež ľahké a upravené disky kolies s piatimi zdvojenými lúčmičo znížilo množstvo neodpruženej hmoty a zvýšilo tuhosť – celkovo odvážte O 14,4 kg menej ako štandardné 19-palcové disky.

Vrcholový variant prekvapivo nedostáva digitálne budíky, po vzore klasických verzií, bude naďalej analógový. Na požiadanie bude v kokpite 10,25 „dotyková obrazovka s navigačným systémom a s rozhraniami Apple CarPlay a Android Auto. Prvýkrát prichádza možnosť zvoliť si N Light Seats – ľahké (-2,2 kg) predné sedadlá.

Nový i30 N je konečne výkonnejší a rýchlejší.  Dostalo ľahké disky, sedadlá a 8-stupňový automat
Zdroj: www.hyundai.news

Nový i30 N je štandardne dodávaný so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou (6 MT), ktorá poskytuje výkon 184 kW / 250 k a maximálny krútiaci moment 353 Nm. Záujemcovia o nový model i30 N sa však môžu stále rozhodnúť pre Výkonná verzia. Ako súčasť balíka výkonov poskytuje motor nový výkon 206 kW / 280 k a 392 Nm.

Na výber sú 2 prevodovky – okrem manuálu bude k dispozícii 8-stupňová dvojspojková prevodovka N DCT. Obe verzie dosahujú maximálnu rýchlosť 250 km / h, ale nová i30 N s balíkom Performance Package zrýchľuje z 0 na 100 km / h už za 5,9 s, čo je v porovnaní s predchádzajúcim modelom zlepšenie o 0,2 s.

Prevodovka N DCT poskytuje 3 nové funkcie N Performance:

  • N úškrn – maximalizuje výkon motora a prevodovky na 20 sekúnd. Vodič aktivuje funkciu tlačidlom na volante a na prístrojovej doske sa zobrazí odpočítavanie zostávajúceho času, ktorý je funkcia k dispozícii.
  • N Power Shift – aktivuje sa počas akcelerácie s viac ako 90-percentným využitím energie. Pri radení smerom hore nedochádza k žiadnym stratám v prenose sily na kolesá.
  • N Track Sense Shift – automaticky detekuje podmienky ideálne pre dynamickú jazdu, napríklad na závodnej dráhe, a automaticky sa aktivuje. Pri výbere správneho prevodového stupňa a času radenia využíva okamih optimálneho výkonu na rovnakej úrovni ako profesionálni pretekári.

Stále je súčasťou balíka Performance Package elektronicky riadený diferenciál (eLSD) alebo výkonnejšie brzdy. Majú nový zväčšené disky. Ich priemer sa zväčšil z 345 mm na 360 mm. Ceny zatiaľ nie sú známe, novinka sa dostane k prvým zákazníkom začiatkom roku 2021.
Zobraziť galériu 12

galéria

Nahlásiť chybu.
Ak nájdete v článku chybu alebo máte pripomienky, dajte nám vedieť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close