Veda

Nový kmeň COVID-19 zistený v Iowe

Iowské ministerstvo verejného zdravotníctva v utorok potvrdilo dva prípady variantu COVID-19 SARS-CoV-2 B.1.617. Úradníci verejného zdravotníctva v Iowe uviedli, že tento variant sa prvýkrát našiel v Indii. Vedci sa stále dozvedajú o vlastnostiach tohto kmeňa. „B.1.617 nebol označený ako„ typ obávajúcich sa obáv “, čo naznačuje, že v súčasnosti v dôsledku tejto zmeny neexistujú dôkazy o zvýšenej infekčnosti alebo závažnejších ochoreniach. Tieto informácie však zdieľame ako vec verejného záujmu, a to vzhľadom na vplyv vírusu v Indii a novo vydané cestovné obmedzenia. Kmene P.1 a B.1.1.7, ktoré predtým potvrdila IDPH, sa považujú za „znepokojujúce“. Informovala o tom IDPH prostredníctvom tlačovej správy. Zdravotnícki pracovníci uviedli, že prípady boli sledované u dospelého a staršieho dospelého človeka, Jeffersona. Kraj. IDPH a miestne verejné zdravie iniciovali kontakt s jednotlivcami s cieľom porozumieť rizikám a iniciovať proces monitorovania verejného zdravia. IDPH uviedla, že prípad identifikovalo Štátne hygienické laboratórium. „Očkovanie proti COVID-19 je najlepší spôsob, ako tomu zabrániť alebo zabrániť šíreniu iného vírusu, ktorý je v súčasnosti k dispozícii. Pretože vakcína je v súčasnosti otvorená pre všetkých Iowanov vo veku 16 rokov, máme možnosť použiť tento nástroj na ochranu seba, svojich blízkych a našich spoločenstiev. Varianty COVID-19 sa tu sledujú kvôli kontrole a prevencii chorôb. Zistite, ako sa môžete dať zaočkovať tu v Iowe.

Ministerstvo verejného zdravia v Iowe v utorok potvrdilo dva prípady COVID-19 Verzia SARS-CoV-2 B.1.617.

Úradníci verejného zdravotníctva v Iowe uviedli, že tento variant sa prvýkrát našiel v Indii. Vedci sa stále dozvedajú o vlastnostiach tohto kmeňa.

„B.1.617 nebol označený ako koncern typu 1“, čo naznačuje, že v súčasnosti neexistujú dôkazy o zvýšenej infekčnosti alebo závažnejších ochoreniach z dôvodu tohto variantu. Tieto informácie však zdieľame ako vec verejného záujmu, a to vzhľadom na vplyv vírusu v Indii a novo vydané cestovné obmedzenia. Kmene typu P.1 a B.1.1.7, ktoré predtým potvrdila IDPH, sa považujú za „znepokojujúce“.

READ  NASA začína zhromažďovať raketu na misiu Artemis Moon

Úradníci v zdravotníctve uviedli, že prípady boli zistené u jedného dospelého a jedného staršieho dospelého v okrese Jefferson. IDPH a miestne verejné zdravie iniciovali kontakt s jednotlivcami s cieľom porozumieť rizikám a iniciovať proces monitorovania verejného zdravia.

IDPH uviedla, že prípad identifikovalo Štátne hygienické laboratórium.

„Očkovanie proti COVID-19 je najlepší spôsob, ako tomu zabrániť alebo zabrániť šíreniu iného vírusu, ktorý je v súčasnosti k dispozícii. Pretože vakcína je v súčasnosti otvorená pre všetkých Iowanov vo veku 16 rokov, máme možnosť využiť tento nástroj na ochranu seba, svojich blízkych a svojich komunít.

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb sleduje varianty COVID-19 Tu.

Zistite, ako sa môžete očkovať v Iowe Tu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close