Veda

Maine CDC hlási jedno nové úmrtie súvisiace s koronavírusmi, 15 nových prípadov, 43 nových zotavení

ĎAKUJEM ZA PRIPOJENIE K NÁM, SOM ALISON ROSS … NOVÉ ČÍSLA KORONAVÍRUSU VYDANÉ Z HLAVNÉHO CDC DNES DNES … á15á DNES NOVÉ PRÍPADY, ZA NOVÝ CELK 4 – TISÍC 9 – STO A 18. JEDNA NOVÁ SMRŤ DNES JE TO OSOBA V NOMERNETSKOM POĽNOHOSPODÁRSTVE … MNOŽSTVO SMRTI SA VZNIKA NA 1 STROJ 37. AKTÍVNE PRÍPADY DO 5 STOROČÍ A JEDEN

Maine CDC hlási jedno nové úmrtie súvisiace s koronavírusmi, 15 nových prípadov, 43 nových zotavení


Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb v Maine hlásilo v utorok jednu novú smrť súvisiacu s koronavírusmi a ďalších 15 prípadov. Nová smrť bola hlásená v okrese Somerset County a celkový počet osôb v hlavnej skupine s COVID-19, ktoré zomreli, je 137. Ďalších 15 úmrtí Prípady prinášajú celkový počet od začiatku ohniska choroby na 4 918. Z vírusu sa zotavilo celkovo 4 280 osôb, čo je za posledných 24 hodín nárast o 43. Aktívnych prípadov sa znížilo z 530 v pondelok na 501 v utorok. ÚDAJE O KORONAVÍROVE MOINE: Úmrtia: 137 Celkový počet prípadov: 4 918 Potvrdené prípady: 4 415 Pravdepodobné prípady: 503 Kumulatívna miera pozitivity: 1,67% Miera pozitivity za 14 dní: 0,5% Pacienti sa zotavili: 4 280 Aktívne prípady: 501 V súčasnosti hospitalizovaní: 10 Pacienti na jednotke intenzívnej starostlivosti: 5 Pacienti na ventilátory: 0 Získajte najnovšie informácie o koronavírusoch z Maine PRÍZNAKY CDCCOVID-19 Príznaky koronavírusu môžu zahŕňať horúčku, kašeľ, ťažkosti s dýchaním a bolesť hrdla. Príznaky sa zvyčajne objavia dva až 14 dní po expozícii. Medzi ďalšie príznaky patrí zimnica, opakované triaška so zimnicou, bolesti svalov, hlavy a nová strata chuti a / alebo vône. Zdravotnícki úradníci uviedli, že väčšina pacientov má mierne príznaky a môžu sa zotaviť doma. Avšak u niektorých pacientov, najmä u tých, ktorí majú základné zdravotné ťažkosti, môže dôjsť k závažnejším respiračným ochoreniam. Zdá sa, že koronavírus sa šíri podobným spôsobom ako chrípka a prechladnutie, ktoré zahŕňajú vzduchom kašeľ a kýchanie, blízky osobný kontakt, ako sú dotyky a trasenie. ruky a dotknúť sa predmetu alebo povrchu s vírusom, potom sa dotknúť vašich úst, nosa alebo očí. Každý, kto má príznaky, je vyzvaný, aby zavolal svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti a neukázal sa iba osobne. COVID-19 ZDROJE: Maine Helps: The Webová stránka Maine Helps ponúka spôsoby, ako môžu Mainers počas vypuknutia COVID-19 priamo pomôcť neziskovým organizáciám, zdravotníckej starostlivosti a podnikom. FrontLine WarmLine: Telefónna linka ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb v štáte Maine, ktorá pomáha manažérom pracujúcim na frontoch prepuknutia koronavírusu. Telefónna linka bude obsluhovaná každý deň od 8:00 do 20:00 na telefónnom čísle 207-221-8196 alebo 866-367-4440. Služba bude nakoniec obsahovať textovú alternatívu, uviedli úradníci. 211 Maine: Štátny systém 211 dokáže odpovedať na všeobecné otázky o koronavírusoch od volajúcich. Vedúci pracovníci môžu tiež napísať správu na číslo 898-211, aby im odpovedali na otázky. Zdroje NAMI Maine: NAMI Maine ponúka niekoľko programov na pomoc ľuďom s problémami duševného zdravia v dôsledku krízy COVID-19.

READ  Naša DNA sa stáva najmenším pevným diskom na svete

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb v Maine hlásilo v utorok jedno nové úmrtie spojené s koronavírusmi a ďalších 15 prípadov.

Nové úmrtie bolo hlásené v okrese Somerset a celkový počet vodcov s COVID-19, ktorí zomreli, stúpol na 137.

Ďalších 15 prípadov zvýšilo celkový počet od začiatku ohniska choroby na 4 918.

Z vírusu sa zotavilo celkovo 4280 osôb, čo je za posledných 24 hodín nárast o 43.

Počet aktívnych prípadov sa znížil z 530 v pondelok na 501 v utorok.

DÁTUM HLAVNÉHO KORONAVÍRUSU:

 • Úmrtia: 137
 • Celkový počet prípadov: 4 918
 • Potvrdené prípady: 4 415
 • Pravdepodobné prípady: 503
 • Kumulatívna miera pozitivity: 1,67%
 • Miera pozitivity 14 dní: 0,5%
 • Pacienti sa uzdravili: 4 280
 • Aktívne prípady: 501
 • Momentálne hospitalizovaný: 10
 • Pacienti na jednotke intenzívnej starostlivosti: 5
 • Pacienti na ventilátoroch: 0

Získajte najnovšie informácie o koronavírusoch z Maine CDC

SYMPTÓMY PRI OCHORENÍ COVID19

Medzi príznaky koronavírusu patria horúčka, kašeľ, ťažkosti s dýchaním a bolesť hrdla. Príznaky sa zvyčajne objavia dva až 14 dní po expozícii.

Medzi ďalšie príznaky patrí zimnica, opakované triaška so zimnicou, bolesti svalov, hlavy a nová strata chuti a / alebo čuchu.

Úradníci v zdravotníctve uviedli, že väčšina pacientov má mierne príznaky a môžu sa zotaviť doma.

U niektorých pacientov, najmä u tých, ktorí majú základné zdravotné ťažkosti, sa však môžu vyskytnúť ťažšie respiračné ochorenia.

Zdá sa, že koronavírus sa šíri podobným spôsobom ako chrípka a prechladnutie, ktoré zahŕňa vzduchom kašeľ a kýchanie, blízky osobný kontakt, ako je dotýkanie sa a trasenie rúk a dotýkanie sa predmetu alebo povrchu, na ktorom je vírus, a potom sa dotýka vašich úst. , nos alebo oči.

Ktokoľvek, kto má príznaky, je vyzvaný, aby zavolal svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti a nielen sa osobne dostavil.

READ  Astronómovia sú svedkami zriedkavého rozpadu hviezdneho páru

ZDROJE COVID-19:

 • Maine pomáha: Maine pomáha webovú stránku ponúka spôsoby, ako môžu správcovia priamo pomôcť neziskovým organizáciám, zdravotníckej starostlivosti a podnikom počas vypuknutia epidémie COVID-19.
 • FrontLine WarmLine: Telefónna linka ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb v štáte Maine na pomoc hlavným úradníkom, ktorí pracujú v prvej línii vypuknutia koronavírusu. Telefónna linka bude obsluhovaná každý deň od 8:00 do 20:00 na telefónnom čísle 207-221-8196 alebo 866-367-4440. Služba bude nakoniec obsahovať textovú alternatívu, uviedli úradníci.
 • 211 Maine: Štátny systém 211 dokáže odpovedať na všeobecné otázky o koronavírusoch od volajúcich. Vedúci pracovníci môžu tiež napísať správu na číslo 898-211, aby im odpovedali na otázky.
 • Hlavné zdroje NAMI: NAMI Maine ponúka niekoľko programov na pomoc ľuďom s problémami duševného zdravia v dôsledku krízy COVID-19.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close