šport

Obhajcovia titulu Lorenzo Musetti a Bernarda Pera vyhrali na Hamburg European Open

HAMBURG, Nemecko – Obhajcovia titulu muži aj ženy zaznamenali v utorok na hamburských European Open víťazstvá, pričom Lorenzo Musetti porazil Eliasa Ymera v 1. kole mužov a Američanka Bernarda Peraová si zabezpečila miesto vo štvrťfinále žien, zatiaľ čo najlepšie nasadená Donna Vecic. Vo svojom úvodnom zápase bol naštvaný.

Musetti začal pomaly, keď porazil kvalifikanta Ymera 6:4, 6:1. Dvadsaťjedenročný Talian prehrával zo stavu 3:1 v prvom sete a vyhral 11 z nasledujúcich 13 zápasov.

„Zo začiatku som sa trochu trápil,“ povedal Musetti, ktorého prvý titul v kariére získal minulý rok, keď na antukovom turnaji v Hamburgu vo finále zdolal Carlosa Algaraza.

Musetti nadviazal na tento úspech ďalším titulom v októbri v Neapole a posunul sa do prvej dvadsiatky tohtoročného rebríčka.

V Hamburgu je nasadený ako tretí a v druhom kole hrá s Jozefom Kowalikom.

Štvrtý nasadený Alexander Zverev zdolal Alexa Molkana 6:0, 6:3 za menej ako hodinu, aby si v druhom kole čelil s Nemcom Rudolfom Molleckerom.

Zverev v pondelok obvinenie z napadnutia poprel po tom, čo nemecké médiá informovali, že prokuratúra v Berlíne proti nemu požiadala o pokutu. Brenda Batea, bývalá Zverevova partnerka, ktorá porodila ich dcéru v marci 2021, utrpela zranenia, informovala televízia RTL.

Nemec Alexander Zverev vracia loptu Alexovi Molkanovi zo Slovenska počas jeho zápasu prvého kola na tenisovom turnaji Hamburg Open 25. júla 2023 v nemeckom Hamburgu. Poďakovanie: AP/Frank Molter

Piaty nasadený Francisco Cerundolo odstúpil zo zápasu v prvom kole proti Yannickovi Hanfmannovi, keďže Nemecko viedlo 4-6, 6-2, 4-2.

Peraová porazila Gaiu Kanebiovú v zápase 2. kola 7–6 (6), 6–1 a pripravila si štvrťfinálové stretnutie s Dianou Schneiderovou. Pera pred rokom vyhral po sebe idúce tituly v Budapešti a Hamburgu, no odvtedy sa nedostal do finále.

READ  Británia dominuje titulom v Roehamptone

Pera, tretia nasadená, je najvyššie nasadenou hráčkou v žrebovaní žien po tom, čo v utorok vypadli všetky prvé, druhé a štvrté nasadené.

Vecic bol ohromený austrálskym Storm Hunterom 3-6, 6-3, 6-3, zatiaľ čo Eva Lies priniesla ďalšie prekvapivé výsledky s výhrou 6-1, 6-1 nad druhým nasadeným Maier Sheriffom. Daria Saville bola ďalšou austrálskou hráčkou, ktorá vytiahla pozoruhodné rozrušené víťazstvo, keď porazila štvrtú nasadenú Jasmine Paulini 6-0, 7-6 (3).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close