Hlavné správy

Obnoví sa premávka na viacerých železničných tratiach medzi Slovenskom a Maďarskom

Objavila sa dobrá správa: Ministerstvo dopravy SR plánuje znovuotvorenie viacerých regionálnych železničných spojení medzi Slovenskom a Maďarskom.

Ministerstvo dopravy SR plánuje obnoviť viaceré slovensko-maďarské regionálne železničné spojenia, informovalo ministerstvo pre Maďarskú tlačovú agentúru (MTI).

Podľa správy budú prvé vlakové spojenia, ktoré budú znovu otvorené, medzi Luzenkom (Lozonk) a Hadwanom a Košicami (Kassa) a Hidasnemetom. V druhej fáze, počas rokovaní s maďarským MÁV-Start, by sa mohli obnoviť regionálne železničné spojenia medzi ďalšími štyrmi štátmi. parametrické príkazy.

Trať Luženek-Fikakovo-Zalkotarjan-Hatvan je podľa Ministerstva dopravy SR možné napojiť na trate Zvolen (Zólyom), Rimavská Sobota (Rimaszombat) a Rožňava (Rozsnyó) na Slovensku a v Maďarsku v Hadbastis-EC.

Kedysi populárna železničná trať Slovensko-Maďarsko sa chystá znovu spustiť

Foto: MÁV/FB

Vlaky sú naplánované na každú hodinu počas špičky a každé dve hodiny počas hodín mimo špičky. Na trase Košice-Čaňa-Hidasnémeti sa v špičkách predpokladá jazda vlakov v hodinovom intervale.

„Chceme zlepšiť cezhraničné vzťahy a tým posilniť puto medzi ľuďmi žijúcimi v pohraničných oblastiach.“

Minister dopravy Jozef Rás cituje MTI.

Bývalé železničné spojenia boli podľa ministra zrušené v roku 2003, no stále sú veľmi potrebné. Zástupcovia Štátnych železníc (ŽSR) a MÁV budú podľa ministerstva o veci rokovať vo štvrtok.

Ministerstvo dopravy SR napísalo, že existuje možnosť opätovného otvorenia ďalších vlakových spojení na tratiach spájajúcich Komárno, Slovensko s Komárnom, Slovensko, Luzenec-Ipolidarnog-Szczeny-Palaszakyrsto-Melarmud, Slovenské-Teželihelyat, Komárno, Maďarsko. . Doska – linka Palaskairmat.

čítaj viac:

Odporúčaná fotografia: depositphotos.com

READ  Recenzovaná správa o Slovensku už online - produkty Eurostat News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close