Svet

Obžaloba Donalda Trumpa naživo: Senát dosiahol dohodu o tom, že nebude volať svedkov

Vráťte sa k živému vysielaniu obžaloby bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa.

Nečakaný vývoj nastal, keď Senát dnes ráno hlasoval za predvolanie svedkov. Referendum nasleduje po novej obžalobe republikánskeho kongresmana Jaimeho Herreru Butlera, ktorý verejne hovoril o telefonáte pre konflikt počas roztržky medzi Trumpom a vodcom republikánskej menšiny Kevinom McCarthym.

Čítajte ďalej, kde nájdete všetky podrobnosti a najnovšie správy.

Dosiahla sa dohoda o tom, že sa nebude musieť predvolať svedok

Dosiahla sa dohoda medzi prokuratúrou a obrannými výbormi. Vyhlásenie republikánskej kongresmanky Jaime Herrery Beatlerovej sa uznáva ako dôkaz, čo znamená, že už nebude označovaná za svedka – nikto iný.

„Donald John Trump je prostredníctvom svojich rád pripravený rozhodnúť, že ak Herrera Butler vypovie pod prísahou, jeho svedectvo bude v súlade s vyhlásením, ktoré vydal,“ uviedol obhajca Bruce Custer.

Takže, to je všetko. Tá panika dnes ráno nebola vôbec nič.

Vo svojom vyhlásení, ktoré je teraz súčasťou otvoreného záznamu, pani Herrera Beatlerová opísala podrobnosti telefonického hovoru medzi Donaldom Trumpom a vodcom menšiny House Kevinom McCarthym počas nepokojov.

„Keď McCarthy 6. januára konečne oslovil prezidenta a požiadal ho, aby zastavil nepokoje na verejnosti a násilne, prezident spočiatku opakoval lož, že to bola Antifa, kto porušil hlavné mesto,“ uviedla Herrera Beatlerová.

„McCarthy to poprel a povedal prezidentovi, že sú to Trumpovi podporovatelia. Vtedy podľa McCarthyho prezident povedal:“ No, Kevine, myslím si, že títo ľudia sú na voľby viac rozrušení ako vy. „

6:45: Ďalšia zvrat: Teraz by nemali byť žiadni svedkovia

Po tejto hre sa zdá, že by nemali byť žiadni svedkovia.

V zákulisí obe strany diskutujú o vstupe do oficiálneho záznamu výroku kongresmanky Jaime Herrery Butlerovej, namiesto toho, aby prezentovali jej a ďalších svedkov.

READ  Najnovšie správy Borisa Johnsona: Premiér odmieta skoré prieskumy pre manipuláciu s hlasmi

Republikánsky senátor Marco Rubio si myslí, že bola uzavretá dohoda. Rovnako tak John Dune a demokrat Joe Munchin.

Netreba dodávať, že to bude pre prokuratúru po dnešnom referende neúspech.

6.38: Telefónny hovor poskytuje Trumpovi trochu úľavy

Je tu ďalší zaujímavý vývoj a jeden z najpozitívnejších pre Trumpov bezpečnostný tím.

The Washington Post Republikánsky senátor Mike Lee údajne vydal kópiu svojho telefónneho záznamu vládnym a bezpečnostným skupinám od 6. januára, čo ukazuje, kedy dostal hovor od Trumpa.

Počas nepokojov vtedajší prezident omylom zavolal Leeho, ktorý sa pokúšal dostať k ďalšiemu republikánskemu senátorovi Tommymu Dovervillovi. Lee potom dal svoj telefón Dobervilleovi.

Hovor ukazuje, že hovor sa začal o 14.26 h a trval štyri minúty.

Prečo je to dobré z hľadiska bezpečnosti? Je to preto, že to ukazuje, že hovor prišiel po tom, čo Trump poslal svoj tweet útočiaci na Mika Pencea o 14.24 h.

Duperville novinárom potvrdil, že viceprezident povedal Trumpovi, že bol vyhodený z komory Senátu (stalo sa to o 14.15 h). Nevedel, kedy Trump poslal tweet, ak išlo o záznam.

6.30: Trumpov tím „šokovaný, hlúpy“ z náhleho rastu

Jonathan Carl, korešpondent Washingtonu pre americkú stanicu ABC News, uviedol, že prezidenta a jeho tím zaslepilo dnešné ranné tlačenie svedkov.

„Donald Trump sa pripravoval na to, že to dnes ukončí, a malo sa očakávať, že bezprostredne po vynesení rozsudku vydá verejné vyhlásenie. Oznámte víťazstvo a oznámte zdôvodnenie,“ uviedol Carl.

„Právny tím Donalda Trumpa to celkom neočakával. Nemyslia si, že svedkovia sa stanú. A sú šokovaní a hlúpi a zdroje z okolia prezidenta nám hovoria, že sa stále snažia stráviť, aké to má dôsledky.“

6:22: Obhajca predpovedá „veľa“ svedkov

Tu je obhajca Trumpa Bruce Custer.

6:15: Trumpov tím chce vypovedať

Zasadnutie Senátu je naplánované zhruba o 12:30, zhruba o 15 minút.

Trumpov poradca Jason Miller medzitým vyrazil zoznam asi 300 svedkov v kongresových sálach.

Na zozname sú: hovorkyňa Nancy Pelosi, viceprezidentka Kamala Harris, starostka Washingtonu D.C. Muriel Bowser, šéf väčšiny Senátu Chuck Schumer, senátor Corey Booker, senátorka Elizabeth Warren a manažéri poplatkov Joachim Castro a Ted Liu.

6.11: Nové výzvy pre svedectvo Pelosiho

Republikánsky senátor Ted Cruz, ktorý počas celého vyšetrovania tiež radí Rade bezpečnosti, sa pripojil k výzve, aby bola ako svedkyňa predvolaná predsedníčka snemovne Nancy Pelosi.

Tu sa jej chce spýtať.

6:00: Republikánsky vodca oznamuje uvoľnenie hlasovania

Ďalším dôležitým vývojom dnes ráno, ktorý bol trochu zakrytý náhlym nutkaním na svedkov, bol e-mail, ktorý údajne poslal vodca republikánskeho Senátu pre menšiny Mitch McConnell.

Správa poslaná kolegom McConnella potvrdzuje, že bude hlasovať za prepustenie Donalda Trumpa.

READ  Šéf IDF v Osvienčime: Popieranie holokaustu je dôvodom, prečo sa Iránu nedá dôverovať jadrovým zbraniam

„Ako som už istý čas povedal, dnešné referendum je hlasom svedomia a viem, že to urobíme všetci,“ napísal McConnell.

„Mnohí z vás sa ma pýtali priamo, ako by som chcel hlasovať, takže som si myslel, že by bolo vhodné vedieť to pred záverečným hlasovaním.“

„Počas blízkej výzvy sa domnievam, že obvinenia sú v prvom rade nástrojom na prepustenie, takže nemáme žiadnu jurisdikciu. Ústava jasne ukazuje, že prezidenta je možné po odstúpení stíhať za zneužitie úradnej moci, čo podľa môjho názoru zmierňuje.“ argument „január vyvolaný výnimkou domu“.

„Na základe týchto výsledkov budem hlasovať za prepustenie.“

Toto je fyzická rana pre súd, pretože bez McConnellovej podpory by bol rozsudok veľmi nepravdepodobný.

To naznačuje, že manažéri obžaloby stále nedokázali presvedčiť väčšinu republikánov, že prípad je ústavný.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close