Svet

Očakáva sa, že Si Ťin-pching vystúpi na večeri pre amerických obchodných manažérov v San Franciscu.

„Vyšší čínsky predstaviteľ a jeho ministerská delegácia“ plánujú zúčastniť sa na večeri s členmi americkej podnikateľskej komunity na okraji summitu Ázijsko-pacifickej hospodárskej spolupráce (APEC) v San Franciscu, podľa pozvánky zaslanej dvoma organizáciami venovanými bilaterálne väzby.

pozvánka Utorkové vyhlásenie Národného výboru pre americko-čínske vzťahy a americko-čínskej obchodnej rady neidentifikovalo, kto bude predsedať podujatiu v hodnote 2 000 USD na hlavu, uviedli len, že predstaviteľ na stretnutí „prednesie hlavný prejav „. .

Agentúra Bloomberg v utorok uviedla, že lídrom je čínsky prezident Si Ťin-pching s odvolaním sa na zdroje oboznámené s touto záležitosťou. Bloomberg uviedol, že podujatie pritiahne veľký dav vrátane špičkových generálnych riaditeľov spoločností so sídlom v Apec.

Záujemcovia boli vyzvaní, aby rýchlo reagovali na výzvu, pričom organizátori uviedli, že dopyt po vstupenkách je vysoký. Podujatie z 15. novembra je spolusponzorované Ázijskou spoločnosťou, Radou pre zahraničné vzťahy a Americkou obchodnou komorou.

02:17

Čínsky prezident Wang Yi vyzval na „hlbší“ čínsko-americký dialóg pred rokovaniami Anthonyho Blinkena vo Washingtone.

Čínsky prezident Wang Yi vyzval na „hlbší“ čínsko-americký dialóg pred rokovaniami Anthonyho Blinkena vo Washingtone.

Vysoko na Xiho zozname priorít počas jeho návštevy v USA je upokojiť zahraničných investorov, ktorí sú čoraz nervóznejší z podnikania v Číne.

Hoci Peking nepotvrdil účasť Si Ťin-pchinga na samite v San Franciscu, Biely dom naznačil stretnutie lídrov na budúci týždeň. Čínske veľvyslanectvo vo Washingtone okamžite nereagovalo na žiadosť o komentár.

Washington v posledných dňoch hostil niekoľko čínskych diplomatov a najvyšších predstaviteľov, pravdepodobne preto, aby položil základy pre návštevu Si Ťin-pchinga a rozhovory s prezidentom Joeom Bidenom. Krajiny diskutovali o témach, ako je klimatická spolupráca, kontrola jadrových zbraní a námorné záležitosti.

READ  16-ročné dievča so špeciálnymi potrebami a jej matka (51) spáchali samovraždu pri podozrení z dvojnásobnej vraždy

USA a Čína zaangažovali vysokých predstaviteľov na zlepšenie vzťahov, pričom ministerka financií USA Janet Yellenová, minister zahraničných vecí Anthony Blinken a čínsky minister zahraničných vecí Wang Yi v posledných mesiacoch cestovali na diskusie.

Odvolanie Li Shangfu z postu šéfa obrany neprišlo bez podrobností, ale s niekoľkými indíciami

Čínski predstavitelia tiež hostili prominentných amerických generálnych riaditeľov, vrátane Jamieho Dimona z JPMorgan Chase, Elona Muska z Tesly a Tima Cooka z Apple.

Biden a Si Ťin-pching sa naposledy stretli pred rokom na summite G20 na Bali.

Zástupcovia oboch krajín v utorok uzavreli prvé rokovania o kontrole jadrových zbraní od roku 2019. Hoci rozhovory nepriniesli okamžité konkrétne výsledky, experti hodnotili stretnutie ako pozitívny krok k opätovnému otvoreniu komunikačných kanálov.

Peking sa v posledných mesiacoch snažil obmedziť odlev zahraničného kapitálu. Čínsky štátny devízový úrad v piatok oznámil odlev priamych zahraničných investícií vo výške 11,8 miliardy USD v treťom štvrťroku, čo je prvé negatívne číslo od roku 1998, keď agentúra začala tieto údaje sledovať.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close