Svet

HOAX: Táto snímka obrazovky tweetu pripisovaného kandidátovi Makerere GRC Jayovi Sushimitovi je podvod | Od PesaCheck | júl 2022

Jaya Sushimita hovorí, že sa k Twitteru pripojila 7. júla 2022 po registrácii.

Toto je Snímka obrazovky tweetu Jaya Sushimita, jeden z kandidátov, ktorí súperia vo volebnej súťaži Makerere University Guild, je údajne HOAX.

Sushimita, študentka medicíny, sa uchádza o pozíciu člena rady predstaviteľov spolku (GRC) s dvoma ďalšími. Škola Medicine napísal: „Bobbywine má najhorší úsmev na Zemi a Marse.“ Twitter.

Časová pečiatka na snímke obrazovky ukazuje, že bola zverejnená 9. mája 2022.

Tweeps, ktorí nesúhlasia s týmto vyhlásením proti vodcovi Národnej platformy jednoty (NUP) Robertovi Kyakulanimu, sú známi aj ako Bobby Wine. Twitter Kritizovať kandidáta.

Kandidát sa však stiahol z funkcie aj z účtu pohľadávky. Sushimita povedala Pesachekovi v telefonickom rozhovore, že sa pripojila k Twitteru 7. júla 2022 po tom, čo sa dozvedela o falošnom účte.

Sushimitov skutočný účet na Twitteri @Jaya Sushimita Nie @jeyasush, ktorý sa zobrazuje na snímke obrazovky.

A Vyhľadávanie Odhaľuje, že účet s kľučkou @jeyasush nemá účet na Twitteri.

PesaCheck analyzoval túto snímku obrazovky tweetu pripisovaného jednému z kandidátov, ktorí súperili vo voľbách do cechu Makerere University, a zistil, že ide o HOAX.

Tento príspevok je súčasťou série overovania faktov PesaCheck, ktorá skúma obsah označený ako Možné dezinformácie Na Facebooku a iných platformách sociálnych médií.

Partnerstvo s Facebookom a podobnými platformami sociálnych médií, spoločnosti na kontrolu faktov tretích strán, ako je PesaCheck, pomáhajú triediť fakty od fikcie. Robíme to tak, že poskytujeme hlboký prehľad a kontext k príspevkom, ktoré ľudia vidia vo svojich informačných kanáloch sociálnych médií.

Našli ste na Facebooku to, čo považujete za falošné alebo zavádzajúce informácie? Tu je návod, ako to môžete nahlásiť. a Tu to je Viac informácií Mechanizmus PesaCheck Na overenie faktov príslušného obsahu.

Túto kontrolu faktov napísal PesaCheck Fact-Checker Flavia Nassaka a PesaCheck Senior Copy Editor Cédrick Irakoze.

Článok bol schválený na publikovanie výkonným redaktorom PesaCheck Doreen Vainaina.

PesaCheck je prvá verejná iniciatíva na kontrolu finančných faktov vo východnej Afrike. Bola spoluzaložená Catherine Kicheru A Justin Arensteina inkubovaný najväčším akcelerátorom občianskych technológií a dátovej žurnalistiky na kontinente: Kód pre Afriku. Snaží sa pomôcť verejnosti oddeliť fakty od fikcie vo verejných oznámeniach o číslach, ktoré formujú náš svet, s osobitným dôrazom na oznámenia o verejnom financovaní, ktoré formujú vládu pri dosahovaní cieľov udržateľného rozvoja (SDG), akými sú zdravie a rozvoj vidieka. a prístup k vode/sanitácii. PesaCheck Tiež kontroluje správnosť správ v médiách. Ak sa chcete dozvedieť viac o projekte, navštívte pesacheck.org.

Nasleduj nás
Ako sme my
Pošlite nám e-mail

PesaCheck je iniciatíva Kód pre AfrikuSkrz to fond innovateAFRICAs podporou Akadémia Deutsche WelleSpolu s koalíciou miestnych afrických médií a ďalšími občianskymi strážnymi organizáciami.

READ  15 krajín EÚ súhlasilo s prijatím 40 000 Afgancov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close