Veda

Okres Los Angeles hlási najnižší počet denných hospitalizácií COVID-19 od apríla

Počet hospitalizácií súvisiacich s koronavírusmi v okrese Los Angeles dosiahol najnižší denný priemer od apríla, keď bol región len niekoľko týždňov pred odstavením, uviedli v sobotu predstavitelia zdravotníctva.

Tento týždeň bol priemerný počet denných hospitalizácií 717 za deň, čo nasledovalo po niekoľkých týždňoch hospitalizácií COVID-19, ktoré zostali „pomerne stabilné“, informovalo ministerstvo verejného zdravotníctva v sobotu v tlačovej správe. Toto číslo je najnižšie v okrese za posledných šesť mesiacov, čo je pozitívnym znamením, pretože Los Angeles zostáva v štáte najprísnejšie fialová vrstva farebne odlíšeného plánu opätovného otvorenia štátu.

Počas tejto fázy je vírus považovaný za „rozšírený“ u miestnej populácie a vnútorné prevádzky v nepodstatných podnikoch, ako sú reštaurácie, sa nedajú obnoviť.

Kraj však pokračoval v opätovnom otvorení ďalších častí ekonomiky a v piatok umožnil opätovné otvorenie nechtových salónov s kapacitou až 25%. Budúci týždeň môžu niektoré ďalšie podniky čiastočne otvoriť od herní, ktoré môžu hrať vonkajšie hry, až po opätovné otvorenie vnútorných nákupných centier s kapacitou 25%.

Školy môžu začať budúci týždeň uchádzať o výnimky, aby mohli pokračovať v osobných kurzoch pre deti v ročníkoch K-2. Celý zoznam zmien uzávierok okresu LA v najbližších dňoch nájdete tu.

V sobotu úradníci v zdravotníctve hlásili ďalších 17 obetí na životoch s COVID-19 a 1 062 ďalších nových prípadov vírusu, čím sa celkový počet prípadov v kraji zvýšil na 273 638 so 6 642 úmrtiami.

Priemer v tomto týždni 717 hospitalizácií za deň predstavuje výrazný pokles oproti maximu župy, v priemere v polovici júla asi 2 200 hospitalizácií. Od tej doby župa obnovila niektoré obmedzenia a neskôr niektoré zrušila. A štát vydal nové zdravotné smernice a normy pre znovuotvorenie každého kraja.

Zatiaľ čo okres LA pokračuje v pokroku v boji proti vírusu, zdravotnícki úradníci povedali obyvateľom, aby zostali ostražití a dodržiavali zdravotné pokyny.

Riaditeľka verejného zdravotníctva Barbara Ferrerová v sobotu predniesla svoje obvyklé pripomienky, aby ste sa držali vo vzdialenosti najmenej šesť stôp od jednotlivcov z iných domácností a vždy mali zakrytie tváre.

Tentoraz však odkázala na ohnisko spojené s Bielym domom, ktoré znechutilo prezidenta, niektorých jeho pomocníkov, jeho vedúceho kampane a zákonodarcov, ktorí sa minulý týždeň zúčastnili obradu ružovej záhrady pre nominantku Najvyššieho súdu Amy Coney Barrettovú.

„Naša cesta k zotaveniu závisí od rozhodnutí, ktoré každý deň robíme o tom, ako zabrániť prenosu vírusu,“ uviedla Ferrerová vo vyhlásení ministerstva zdravotníctva.

„Vo Washingtone DC sme svedkami toho, ako veľmi ľahko je možné týmto vírusom infikovať desiatky ľudí vo veľmi krátkom čase, keď jednotlivci nenosia zakrytie tváre, dištancujú sa a / alebo nedajú do karantény,“ uviedla Ferrerová a povedala obyvateľom, aby „zobrali všetko preventívne opatrenia “a„ vyhýbajte sa davom ľudí “.

Niekoľko fotografie a video zo slávnosti v nominácii SCOTUS sa politici, vládni úradníci a ďalší účastníci vzájomne miešajú a zdravia niekedy, keď je vzdialený menej ako pár metrov, si podáva ruky a objíma sa, keď nemá masky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close