Veda

Vedci z U of M lokalizujú masívne miesto havárie meteoritu pod Inver Grove Heights

Minneapolis — Keď sa NASA pokúša presmerovať asteroid, vedci z University of Minnesota urobili ohromujúci objav.

Geológovia sa domnievajú, že obrovský meteor dopadol do Inver Grove Heights asi pred 500 miliónmi rokov.

Malo ísť o typické geologické premapovanie okresu Dakota, no namiesto toho vedci z Minnesotskej geologickej služby našli niečo z tohto sveta.

Geologička Julia Steinbergová verí, že našla miesto pádu meteoru. Kráter pod Inver Grove Heights je široký asi 2,5 míle a je starý 490 miliónov rokov.

Jeho značku nad zemou nevidieť. Ale ak ste išli po diaľnici 52, dostali ste sa nad miesto meteorov. Skutočné dôkazy možno nájsť len asi 350 stôp pod zemou.

„Všimli sme si, že zrnká piesku mali veľmi charakteristický vzhľad, vyzerali ako otrasené alebo zlomené, a niektoré údaje ukázali, že skaly boli v skutočnosti prevrátené,“ povedal Steinberg.

Nazývajú to „Pine Bend Impact“. Ak by sa to overilo, išlo by o prvé nálezisko meteoritov v Minnesote z iba 190 známych miest v celej krajine.

Vedci odhadujú, že plocha krátera je 11-krát väčšia ako veľkosť ikonického krátera Meteor v Arizone. Steinberg hovorí, že takýto objav mu dáva príležitosť dozvedieť sa viac o našej minulosti a pozrieť sa do budúcnosti.

Asi tretina všetkých známych miest meteoritov je zakopaná, ako napríklad to, ktoré sa nachádza v Inver Grove Heights. Steinberg sa snaží zverejniť svoje zistenia a pridať stránku do oficiálneho počtu.

READ  Pokyny pre COVID-19 Štátnej univerzity v Iowe

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close