Hlavné správy

Ománski bratia Al Saidovci úspešne absolvujú Slovakia Endurance Race

Muscat: Ománski jazdci, Jeho Výsosť Saeed Loi bin Khalifa Al Said a Jeho Výsosť Saeed Ali Khalifa Al Said, v krutom chladnom a vlhkom počasí nedávno úspešne dokončili vytrvalostné preteky Zamorin na Slovensku na 120 km.

Bratia, ktorí sa v poslednom období tešili zo skvelého rekordu vo vytrvalostných pretekoch, sa momentálne pripravujú na septembrové majstrovstvá sveta FEI 2024 vo francúzskom Montbaziere. Preteky majstrovstiev sveta majú vyše 160 km.

Je to druhý z piatich vytrvalostných pretekov, v ktorých súrodenci súťažia, aby sa kvalifikovali na budúcoročné svety. Obaja jazdci skončili s dobrými časmi a dokončili štvoretapové preteky.

Prvá etapa sa bežala na 40 km, druhá na 30 km a posledné dve etapy sa súťažili na 25 km.

Po dvoch pretekoch sú teraz jazdci pripravení na tretie preteky v Nemecku.

Šamorínskeho podujatia sa zúčastnili jazdci zo 16 krajín z celého sveta.

Bratia Al Said teraz súťažia vo svojich tretích vytrvalostných pretekoch na 160 km v nemeckom Buchu.

Saeed Loye povedal: „Hlavným cieľom súťaženia na Slovensku je získať skúsenosti a dokončiť preteky. Aj keď podmienky boli veľmi drsné a náročné, preteky na 120 km sme zvládli. Takže sme spokojní s výsledkami a teraz sa chceme v Nemecku dariť.

„Terén, ktorý sme počas pretekov prešli, bol husto zalesnený a zažili sme chladné počasie, s teplotami klesajúcimi na 4 stupne. Vďaka dažďu sme urobili šmykľavú trať a museli sme byť s našimi koňmi v bezpečí,“ dodal.

Pre Saeeda Aliho, ktorý absolvuje svoj európsky debut na 120 km, sa táto skúsenosť vyplatila. Bratia sa poďakovali Ománskej jazdeckej federácii a Ministerstvu kultúry, športu a mládeže za prípravu na budúcoročné majstrovstvá sveta.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close