Svet

ONLINE: Dnes sa bude rozhodovať, či SR zaradí Česko medzi červené krajiny

Na slovenskom je druhá vlna pandémie koronavírus. Aktuálne dianie sledujeme ONLINE.

To najdôležitejšie:

– Na slovenskom bolo potvrdených 5 532 prípadov, 38 pacientov zomrelo, 3 124 ľudí sa vyliečilo

Bratislavský kraj sprísni opatrenia od pondelka

Pozri aktuálnu mapu potvrdených prípadov na slovenských a ONLINE štatistiky

ONLINE

07:43 – Matuš Valle: „Dáta síce potvrdzujú, že epidemiologická situácia v Bratislave je vážna, faktom ale je, že toto opatrenie má vážne dôsledky na tisíce ľudí v Bratislave, ktorí pracujú v oblasti kultúry, športu a ďalších sektoroch,“ okomentoval nové opatrenia v Bratislavskom kraji primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Na sociálnej sieti presviedča, že žiadne tvorby aktuálneho balíka opatrení sa mesto či magistrát nezúčastnilo. „Keď hygienici navrhnú opatrenia, ktoré je podľa ich odborného úsudku a aktuálnych dát pre Bratislavu teraz správne, myslíme si, že je logické, aby sa takéto opatrenie nezavádzalo o dva týždne, keď epidemiologická situácia už môže byť zásadne iná. S tým všetci súhlasili, námietky nemala ani ministerka kultúry pripojená na komisiu online. Finálne znenie záväzného opatrenia s nami hygienik nekonzultoval, „posťažoval sa primátorom

07:03 – ÚSTREDNÉ krízového štábu: Dnes sa bude rozhodovať aj o tom, či Slovensko uzavrie hranice s Ukrajinou.

06:32 – BRATISLAVSKÝ KRAJ: V Bratislavskom kraji je v rámci Slovenska najhoršie situácie. Od dnes platí sprísnené opatrenia.

Aktuality.sk5fotiek v galérii

Zdroj: Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava hl.m.

Aktuality.sk5fotiek v galérii

Zdroj: Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava hl.m.

Aktuality.sk5fotiek v galérii

Zdroj: Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava hl.m.

Aktuality.sk5fotiek v galérii


06:14 – ÚSTREDNÉ krízového štábu: Dnes bude zasadať Ústredná krízový štáb. Okrem iného má rozhodovať o tom, či zaradí Česko medzi červené – viac rizikové krajiny.

Pandemická situácia u našich susedov nie je dobrá, aktuálne patrí medzi tri najhoršie krajiny v Európe. Každý deň tam odhaľujú stovky nových prípadov ochorenia COVID-19.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho zakrývali fakty a ohýbali realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah zostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close