Technológie

Opätovne stúpa varovanie pred Covidom – Vedci UKHSA posielajú verejnosti naliehavú prosbu

Britov infikovaných Covid-19 vyzývame, aby zostali doma alebo nosili masky, ak musia ísť na verejnosť, po tom, čo vedci potvrdili nárast prípadov.

Podľa nových údajov je počet prípadov Covidu opäť na vzostupe(Getty Images)

Vedci vyzvali ľudí, ktorí si myslia, že mohli byť infikovaní Covidom, aby po náraste prípadov zostali doma.

Britská agentúra pre zdravotnú bezpečnosť (UKHSA) vo svojej najnovšej aktualizácii potvrdila, že percento ľudí s príznakmi Covid, ktorí boli pozitívne testovaní, sa zvýšilo na 4,2 % v porovnaní s 3,9 % v predchádzajúcom týždni. Úradníci pripomínajú verejnosti, že napriek dlhej histórii pandémie vírus stále spôsobuje hospitalizácie a vážne ochorenia – najmä medzi rizikovou populáciou.

Tí, ktorí prichádzajú s príznakmi vírusu, sú požiadaní, aby zostali doma, kým sa nebudú cítiť lepšie, a použili masku, ak musia ísť von.

Príznaky zahŕňajú vysokú teplotu alebo zimnicu, nový, pretrvávajúci kašeľ, stratu alebo stratu čuchu alebo chuti a dýchavičnosť. Ľudia infikovaní Covidom môžu pociťovať bolesť hrdla, upchatý nos alebo nádchu, stratu chuti do jedla a hnačku.

Dr Mary Ramsay, riaditeľka programov verejného zdravia UKHSA, povedala: „Horúčka tento týždeň ustúpila a COVID-19 je nízky, ale stále sa šíri. COVID-19 stále spôsobuje hospitalizáciu a vážne ochorenia medzi ľuďmi, ktorí sú obzvlášť ohrození. I som starší ako 75 rokov a ľudia s oslabeným imunitným systémom, žiadame vás, aby ste si očkovaciu látku čo najskôr zaregistrovali – aby sa zabezpečila lepšia imunita, ktorá im poskytne najlepšiu možnú ochranu.

„Zostať doma, keď máte príznaky chrípky alebo Covid-19, pomáha chrániť ostatných, najmä tých, ktorí sú zraniteľní. Ak musíte ísť von, keď ste chorí, noste okolo ostatných masku.“

Program očkovania proti Covid-19 na jar 2024 je teraz aktívny. Oprávnení kandidáti môžu navštíviť Webová stránka na rezerváciu vakcíny NHS Alebo si môžu zarezervovať schôdzku pomocou aplikácie NHS a tí, ktorí nemajú prístup na internet, si môžu zavolať na číslo 119.

READ  Železnica - IEA

NHS bude posielať textové správy, e-maily, správy aplikácií NHS, aby spôsobilým ľuďom pripomenula, aby si zarezervovali svoje stretnutia, ale nemusia čakať, kým ich budú kontaktovať. Platnosť očkovania končí 30. júna 2024. Nárok majú dospelí vo veku 75 a viac rokov do 30. júna 2024, obyvatelia domovov dôchodcov a osoby s oslabenou imunitou vo veku 6 mesiacov a viac.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close