Svet

„Opisovanie nigérijských letísk ako najdrahších letísk sa obáva zahraničných investícií“

Keď sa Nigéria pripája k svetu, aby oslávila Nový rok, všetky zainteresované strany v rámci leteckého priemyslu krajiny aj mimo neho boli vyzvaní, aby rozptýlili dojem, že nigérijské letiská Lagos a Abuja sú najdrahšie na svete.

Regionálny viceprezident Medzinárodnej asociácie leteckých dopravcov (IATA) pre Afriku a Blízky východ Kamil Al-Awati vyjadril v Nigérii pokračujúcu reakciu po vyhlásení v rôznych arénach, že nigérijské letiská sú príliš drahé.

„Clá, clá a poplatky nigérijského leteckého priemyslu: naozaj nadmerné?“, ktorú organizuje Iniciatíva za okrúhly stôl v letectve (ASRTI). Kľúčoví hráči, ktorí mohli na túto tému diskutovať, jednomyseľne opísali názor, že cestovné na týchto dvoch letiskách je príliš drahé. Veľký strach zo zahraničných investícií a neatraktívne pre rozvoj letiskovej a leteckej stratégie.

Súvisiace príspevkyNetové nulové emisie: Nigéria odhaľuje investičnú príležitosť vo výške 575 miliárd USD v kapitálových výdavkoch – Absencia zahraničných investícií popierajúcich zamestnanosť mladých ľudí – Buhari Musíme prilákať a udržať miestne zahraničné investície – Ag SEC DG

Kľúčoví hráči, ktorí využívajú štvrťročné raňajky ASRTI na preskúmanie rôznych taríf prevládajúcich v tomto sektore, požadovali prehodnotenie vysokých pristávacích a parkovacích poplatkov pre nákladné lietadlá v Nigérii, aby dôvtipní investori neuprednostňovali susedné krajiny. pre ich nákladnú prevádzku.

Podľa stretnutia „Je dôležité, aby Nigéria ako národ prestala zdaňovať semená a namiesto toho podporovala prostredie, ktoré povzbudzuje podniky, aby prosperovali a prinášali zdaniteľné výhody, pretože krajina si nemôže dovoliť byť zároveň konkurencieschopná. Čas zaťažuje podniky zložitými procesmi.“

Zainteresované strany opísali existenciu niekoľkých ciel a daní na vývoz nákladu ako hlavné zvýšenie nákladných kapacít Nigérie a dodali, že by sa to malo urýchlene riešiť v prospech hospodárstva ako celku.

„Je nevyhnutné odstrániť prekážky pohybu nákladu letecky v rámci a mimo Nigérie odhalením a preskúmaním všetkých známych a neznámych poplatkov, poplatkov a poplatkov existujúcich v nákladných halách v krajine. V tomto ohľade bude ART spolupracovať s tímom AviCargo Roadmap Team.“ riešiť tento problém.

READ  Britskí politici odmietajú obranu Joea Bidena o vyhostení zahraničnej politiky z Afganistanu

Na stretnutí boli štáty v celej krajine požiadané, aby podporili rozvoj svojich letísk nielen s cieľom zlepšiť prístup do štátov, ale aj pre pohodlie cestujúcich a následne vytvoriť ekonomické výhody pre národ.

Vo všeobecnosti bolo rozhodnuté, že je potrebné prehodnotiť rôzne poplatky vyberané štátnymi letiskami, ktoré ich zbavujú schopnosti rozširovať a rozvíjať svoje letiská. Nigéria (FAAN) a už aj tak zložitý problém sa zhoršuje.

Kľúčoví hráči zahŕňajúci rôznych odborníkov v rámci leteckého priemyslu aj mimo neho poukázali na problémy taríf FAAN, NAMA a NiMET, ktoré už boli vydané a duplikované v rozpore s dokumentom ICAO 9082, 5 % NCAA, ktoré tie isté letiská pomohli vytvoriť .

Podľa správy vydanej na konci podujatia účastníci vyhlásili: „Je potrebný účinný mechanizmus na „reguláciu“ poplatkov vyberaných regulátormi služieb v Nigérii, aby mohol slúžiť ako nástroj na „podčiarknutie agentúry“. Výdavky v rámci dohľadu nad regulačnými orgánmi zo strany ministerstiev, ministerstiev a vládnych agentúr (MDA) a správna koordinácia poplatkov zo strany MDA zabráni nekontrolovateľnému zneužívaniu regulačného orgánu na účely príjmov. V tejto súvislosti by letecké agentúry v Nigérii nemali stanovovať ciele príjmov ukladaním poplatkov a poplatky od poskytovateľov služieb, aby splnili tieto ciele, a tým brzdili rast a rozvoj odvetvia.

„V moderných ekonomikách by mal existovať iba jeden spoločný príjmový subjekt, ktorý by od leteckých spoločností vyžadoval, aby sa zamerali na svoj hlavný mandát, ktorým je poskytovanie bezpečných a zabezpečených leteckých služieb, a nie na vytváranie príjmov prostredníctvom viacerých poplatkov, poplatkov a poplatkov. by podporili investície a rast sektora.“

Na stretnutí sa zamračilo, že len deväť z dvadsiatich piatich ciel, ktoré sa v súčasnosti ukladajú na tovar, schvaľuje vláda: „Súkromné ​​vreckové ovplyvňuje pohyb tovarov a služieb. Preto je dôležité, aby sa federálna vláda vecou zaoberala a prijať opatrenia na obmedzenie takýchto činností a zabezpečiť konkurencieschopnosť nigérijského vývozu.

READ  Konzervatívny kandidát vyhral ekvádorské prezidentské voľby

„A ako prvý a dôležitý krok by mal existovať okamžitý výkonný príkaz na ukončenie všetkých druhov ciel, ktoré znižujú konkurencieschopnosť nigérijského exportu, bránia investíciám a bránia krajine a ekonomike dosiahnuť svoj plný potenciál v sektore leteckej nákladnej dopravy. očakáva sa, že budú navrhnuté zákony, ktoré nahradia vykonávací príkaz.

Copyright © 2022 Nigerian Tribune Prezentované spoločnosťou Syndicate Media Inc. (Syndigate.info)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close