Ekonomika

Otvorený nový plynovod spájajúci Poľsko a Slovensko; 10,4 miliardy m3 na dovoz plynu

Poľsko a Slovensko oslávili spustenie nového plynovodu, ktorý ich spája, čo umožní Varšave doviezť 5,7 miliardy kubických metrov (bcm) zemného plynu a poskytne Bratislave prístup k 4,7 mld. m3 každý rok.

Nový plynovod s dĺžkou 164 km je súčasťou severojužného plynového koridoru, ktorý spája plynárenský terminál v poľskom termináli skvapalneného zemného plynu (LNG) vo Swinoujcie a Baltský plynovod s infraštruktúrami zemného plynu v juhovýchodnom Poľsku a infraštruktúrami zemného plynu na Blízkom východe a ďalej. v zahraničí. Informovala o tom agentúra Xinhua v juhovýchodnej Európe.

„Poľsko-slovenské plynové prepojenie je dôležitou súčasťou severojužného plynového koridoru a jednou z hlavných energetických investícií regiónu,“ povedal počas piatkového otváracieho ceremoniálu poľský premiér Mateusz Morawiecki.

Slovenský premiér Eduard Heger povedal, že jeho krajina je o krok bližšie k zabezpečeniu dodávok plynu a energetickej diverzifikácii prostredníctvom prístupu k LNG z Nórska.

Nové spojenia sú riadené spoločnosťami Gaz-System a EUSTREAM, ktoré získali 33 miliónov eur (33 miliónov dolárov) z rozpočtu EÚ prostredníctvom programu Connecting Europe Facility.

Testovanie tohto nového ropovodu sa skončilo koncom mája na poľských hraniciach.

— IANS

ksk/

(Zamestnanci Business Standard mohli prepracovať iba nadpis a obrázok tohto prehľadu; zvyšok obsahu sa generuje automaticky z agregovaného informačného kanála.)

Vážený čitateľ,

Business Standard sa vždy snaží poskytnúť vám aktuálne informácie a komentáre, ktoré sú zaujímavé a majú široké politické a ekonomické dôsledky pre krajinu a svet. Vaše povzbudenie a neustála spätná väzba o tom, ako zlepšiť našu ponuku, posilnili naše odhodlanie a oddanosť týmto ideálom. Aj v týchto ťažkých časoch vyplývajúcich z COVID-19 sme naďalej odhodlaní informovať vás a aktualizovať vás spoľahlivými správami, dôveryhodnými názormi a serióznymi komentármi k relevantným aktuálnym problémom.
Máme však prosbu.

READ  Trhy SVE čakajú na stretnutia centrálnych bánk v Čečensku a Maďarsku

Keďže bojujeme s ekonomickou daňou pandémie, potrebujeme vašu podporu ešte viac, aby sme vám mohli naďalej poskytovať kvalitnejší obsah. Náš model predplatného zaznamenal povzbudivú odozvu od mnohých z vás, ktorí odoberajú náš online obsah. Dodatočné predplatné nášho online obsahu nám len pomôže dosiahnuť naše ciele poskytovať vám ešte lepší a relevantnejší obsah. Veríme v slobodnú, spravodlivú a dôveryhodnú tlač. Vaša podpora prostredníctvom viacerých odberov nám pomáha praktizovať žurnalistiku, ktorej sme sa zaviazali.

Podporovať kvalitnú žurnalistiku a Predplaťte si Business Standard.

Digitálny editor

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close